cevap 1:

Selam,

Bahsettiğiniz farklılığın büyük bir örneğiyim.

Ben bir damlalık yaptım, geçen yıl JEE verdim ve JEE Main'e katılmadım.73 puan aldım.

Bir damla almaya karar verdim.

Bir yıl çalışkan ve fedakarlıktan sonra.

Gün geldi, 8 Nisan 2018 JEE Main.

Sınavıma en güçlü bölümümle başladım .. Fizik.

Bir soruya takılana kadar her şey iyiydi.Tekrar tekrar denedim ama cevabı alamadım.Bu tür bir soruyu daha önce yaptığımı biliyordum ama çözemedim.

Bu, sakinliğimi kaybettiğim andı.Bundan sonra gerildim ve sonunda her şeyi berbat ettim.Damlalık olma düşüncesi ve saat geçiyor beni dehşete düşürdü.

Sınav sona erdi.İyi yapmadığımı biliyordum.Skoru hesapladım.Sadece 97 puan aldım. Sadece hak kazanacağımı biliyordum.Kırıldım ve cesaretim kırıldı.Bunun son olduğunu düşündüm.

Birkaç gün çalışmadım.Gerçekten üzgündüm.Ancak öte yandan gelecek için endişeleniyordu.Cebimde hiçbir şey yoktu.Her sorunum için JEE Advanced'in çözüm olduğunu fark ettim.

Ailemin yüzleri gözlerimin önünde parladı.Bana hala inanıyorlardı.İşte o an sıfırdan başlamaya karar verdim.

Elimden gelenin en iyisini çalıştım.En iyi atışımı yaptım.Sınıfları atladı.Sadece haftada iki kez Mock testlerine katıldım.Şimdi çalışmanın, elimden gelenin en iyisini yapmanın, o gün bırakmamış olduğum sadece suçluluk duygusuyla sonuçlanmaktan çok daha iyi olduğunu düşündüm.Biraz daha çalışmış olsaydım.

Sonunda gün 20 Mayıs 2018'de geldi JEE Advanced

Kendime güveniyordum, kaybedecek hiçbir şeyim yoktu.Babam bana sınav merkezine eşlik etti.“Endişelenme oğlum, Sonuç ne olursa olsun, seninleyiz” dedi.Bu gerçekten benim için çok önemliydi.

Başladım .. Kağıdın biraz zor olduğunu anladım.

Soruları akıllıca denedim.Fizik tamamen ayrıldı.Kimyayı akıllıca denedi.Matematikte yapabildiğim her şeyi yaptım.

Sonunda sınavdan sonra memnun kaldım.Babama söyledim.İyiydi.Çok şey beklemesini istemedim, bu yüzden iyi dedim.

Yanıt anahtarını kontrol ettim.202 alıyordum. Şimdi çok mutluydum.Aileme söyledim.Onlar da çok mutluydular.

Sonuçlar geldi, 204, AIR 1319 aldım. Şok oldum.Aslında mutlu ve şaşırmış.Babama söyledim.Bana sıkıca sarıldı.Gözyaşları yanaklarından aşağı yuvarlandı.Bundan sonra tüm mutluluklar.

Yani çocuklar, sadece bir şeyde başarısız olursanız, yenilmek yerine ondan öğreneceğinizi yazacağım.

Umudunu kaybetme, kendine inan.

En iyisini ver.Tanrı gerisini görecek.

Teşekkür ederim!!


cevap 2:

Bu konuda ilginç bir hikayem var.Kota'da okudum ve orada bir hostelde yaşadım. Önümde geçen sene odamda bir öğrenci yaşadı.Çalışmaları hakkında çok ciddi değildi, ancak JEE'yi kırmak için yeterince şey yaptığını düşündü. 4 Nisan'da sınav merkezine gitti ve sınavdan sonra mutsuzdu ve başına ne geleceğinden endişeliydi, bir mühendislik koleji alacak mı yoksa Çoğu insan JEE AD'lerinden sonra bir hafta içinde JEE ADVANCE'a hazırlanmak için Kota'ya geldi, ama evde geri döndü ve sonuçları bekledi. Sonuç 27 Nisan'da geldi ve kesimi marjinal bir şekilde temizledi.Kesik 105 yaşındaydı ve tam 105 aldı. Aynı gün trenin genel bölümüne oturdu ve Kota'ya geldi.Bundan sonra kimse ne yaptığını bilmiyor.12 Haziran 2015'te sonuçlar sabah 10.00'da geldi.Sonuçlarını sunucu sorunları nedeniyle saat 11: 00'de öğrenmesi gerekiyordu.

JEE Advanced'de 839 (GEN).

Kota'dayken, hostel sahibi onu her gün alay etti.Ama adamın pozisyonunu öğrendikten sonra 839 ranker örneğini, ne kadar çalıştığını ve yiyeceklerden hiç şikayet etmediğini gösteriyor.

Son vuruşta altı puan alan yetenekleri gerçekten çok seviyorum.

Benim hikayem değil.Kota'da okuyan bir arkadaşım bunu bana anlattı.Kendi kendine çalışarak JEE'ye hazırlanıyorum.

EDIT: - Bana sadece 9 saat içinde 100+ upvotes verdiğiniz için teşekkürler.

Ve beni izlemeni umuyorum.


cevap 3:

Peki aşağıda belirtilen öyküleri ekliyoruz.İlginç bir hikayem de var.

Kota'dayken bir adamla tanıştım.JEE şebekemizden sadece bir ay önce arkadaş olduk.Ortalama bir öğrenciydi ve JEE şebekesi hakkında tamamen endişeliydi.Bana geçmiş yaşamından ve JEE hazırlık seviyelerinden bahsetti.İkimiz de bir IIT almanın onun için imkansız olduğunu düşündük, ancak denerse JEE şebekesini temizleyebilir.

Onu Mains gazetesinden sonra aradım, sesi düşüktü ve dehşete kapıldı.Ağlıyordu ve bana JEE şebekesini temizleyemeyeceğini söyledi.JEE hazırlıkları için kota'ya geri döndüm ama o sadece evinde kalmayı tercih etti.Ve sonuçlar birkaç gün içinde çıktı, O sadece sınavı temizledi ve İleri Seviye için uygun oldu.Gelişmiş'i temizleyemeyeceğini düşündüm, Bu yüzden onu bir damla almasını tavsiye ettim.Ama reddetti ve bana 25,89,578 saniye kaldı ve denemeye değer olduğunu söyledi, bu bir şaka değil mi ??

..

..

..

Sonuçlar günü .. Onu aradım ve rütbesini sordum !!.

Buna cevaben benimkini sordu… 6470'lik çok düşük bir seviyem var ve bundan çok mutsuzdum.“Neden bu düşük rütbe var?” Diye cevapladı çok beyefendi.… Cevabım Lütfen bunu bırak, bana rütbenini söyle ??.

Bana inanmayacaksınız GEN 455 AIR derecesine sahip.Kategori.Ve o anı ifade edecek kelimelerim yok.

25,89,578 saniyesiyle ne yaptığını bilmiyorum ama evet bu bir mucizeydi.

Bu hikaye bana arkadaşım tarafından anlatıldı !!

1000+ upvotes VERMEK İÇİN TEŞEKKÜRLER !!!