4G, 4GLTE, 5g arasındaki fark nedir?


cevap 1:

4G ve 4G LTE'un tanımı

4G, dördüncü Nesil Mobil Ağ Teknolojisidir. 4G gelecekte 3G'nin yerini alacak, 4G daha güvenilir bir bağlantı ve insanlara daha yüksek hızlar sağlıyor. 4G LTE, dördüncü nesil uzun vadeli evrim anlamına gelir. LTE, 3G'den 10 kat daha hızlı mobil İnternet deneyimine en hızlı bağlantı sağlayan bir tür 4G'dir. 4G ve 4G LTE terimleri genellikle insanlar tarafından birbirinin yerine kullanılır, ancak aynı değildir.

4G, 3G için harika bir alternatiftir, 4G, web sitesini görüntüleyen ve veri indiren kullanıcılar için daha hızlı bir hız sağlar. 4G'nin hızlı hızı, azaltma tamponu anlamına gelir, bazıları 4g'nin yeni bir mobil internet çağı açtığını söyleyebilir.

4G piyasada ilk kez kullanıldığında, birçok ağ 4G hızına ulaşamaz. Ancak, bazı operatörler 4g hizmeti ile cep telefonu satıyor, aslında müşteriler 4g ağının kapsadığı alanda olmadıkça gerçek 4G hizmetinden yararlanamıyorlar.

4G LTE Karakterleri

4G LTE, şu anda en iyi performansı ve en yüksek hızı sağlayan bir tür 4G teknolojisidir. Akıllı telefon veya tablet PC'de internette sörf yaparken ve her ay çok fazla veri kullanırken 4G LTE en iyi seçiminiz olacaktır. 4G LTE, eski 3G teknolojisinden 10 kat daha hızlıdır, bu nedenle kullanıcılar 3G'den 4G LTE'ye geçtiğinde, hız farkı açıktır.

Hız, sinyal yoğunluğu ve sunucu yükü ile belirlenir

4G ve 4G LTE kullanımındaki zorluklar

3G mobil kullanıyorsanız, 4G özellikli yeni bir akıllı telefon satın almanız gerekebilir. 3G cihazları 4G deneyimi sunamaz. Ayrıca 4G ağlarının bulunduğu alanda olmalısınız. 4G LTE kullanmak istiyorsanız, mobil cihazınızın desteklemesi ve 4G LTE hizmetleri sunan hizmet bölgesinde olmanız gerekir.

Diğer bir zorluk, 4G veya 4G LTE hizmetleri sağlayabilen mobil operatör seçmektir. Çoğu bölge yalnızca 4G hizmeti sağlayabilir, ancak 4G LTE kullanılamayabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, 5G'nin 4G'den daha akıllı, daha hızlı ve daha verimli olduğuna inanılıyor. Şu anda tüketiciler için mevcut olan en hızlı ev geniş bant ağını geride bırakan mobil veri hızları vaat ediyor. Saniyede 100 gigabite kadar hızlarda 5G, 4G'den 100 kat daha hızlı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Düşük gecikme süresi 4G ve 5G arasında önemli bir ayırıcıdır. Gecikme süresi, bilginin bir cihazdan gönderildiği andan alıcı tarafından kullanılabilene kadar geçen süredir. Azaltılmış gecikme süresi, mobil cihaz bağlantınızı kablolu modeminizin ve kablosuz bağlantınızın yerine kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, ağ veya telefonun aniden çökmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde indirip yükleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir arabelleğe alma süresi yaşamak zorunda kalmadan hemen hemen bir 4K video izleyebilirsiniz.

5G, bant genişliği sorunlarını çözebilecektir. Şu anda, 3G ve 4G ağlarına bağlı çok fazla farklı cihaz var, etkili bir şekilde başa çıkacak altyapıya sahip değiller. 5G, mevcut cihazları ve sürücüsüz otomobiller ve bağlı ev ürünleri gibi yeni teknolojileri kullanabilecektir. [1]

Dipnotlar

[1] http://www.usriot.com (http: // ww ...