Savcı ve avukat arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Savcı avukattır, ancak savunma avukatından farklı bir işlevi vardır. 38 yıldır çalıştığım Illinois'de, savcılara Devletin Avukatları adı verildi. Avukat olarak işlevleri suçla itham edilenleri kovuşturmaktır. Tıpkı diğer avukatlar gibi hukuk fakültesine gitmek, mezun olmak ve baro sınavını geçmek zorundadırlar. Tıpkı savunma avukatları gibi, yasa ve mahkeme kuralları çerçevesinde çalışmak zorundadırlar.

Yani, sorunuzun şöyle olması gerektiğini düşünüyorum: Savcılık avukatı ile savunma avukatı arasındaki fark nedir?


cevap 2:

Hem savcı hem de savunma avukatı, ceza davaları hakkındaki duruşmaya katılan avukatlardır. Hem hukuk hem de ceza yargılamalarına katılan korunma avukatının aksine, savcı sadece ceza davalarında görev yapmaktadır. Genel olarak, savcı şüpheliyi suçlar ve mahk conm etmeye çalışır. Savunma avukatı müvekkili olmaktan şüphe etmeyi ve mahkumiyeti ertelemeyi amaçlamaktadır. Tabii ki, ikisi de avukattır, ancak her birinin davada önemli rolü vardır.

Savunma avukatı ve savcı benzer mi?

Aslında orantılılıkları var. Birincisi, her ikisi de aynı eğitim kurumunu, dört yıllık bir lisans programını entegre ettiler. Ancak, geliştirmede, avukatlar 3 yıllık hukuk fakültesine devam ediyor ve Juries Doctor derecesi alıyor. Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra, tüm avukatlar bir baro sınavını geçmeli ve yasaları uygulamak için devlet bara kabul edilmelidir. Hem savunma avukatı hem de şikayetçi ceza mahkemesi sistemindeki ana “oyuncular” dır.

Daha Fazla Bilgi: - Patiala'da Avukat


cevap 3:

Bir avukat genel bir terimdir ve lisans düzeyinde hukuk alanında resmi eğitim almış ve hukukçu olarak bu Devlette hukuk uygulama hakkına sahip olduğu için gerekli Devlet sınavlarını kabul ettikten sonra başvurur. Uygulama alanları genel veya uzman olabilir, bu durumda ek yeterlilik sınavları gerekli olacaktır.

Bir savcı, bir suç işlemek için uygun bir ceza talep etmek amacıyla başka bir partiyi mahkemeye çıkarmak üzere mahkeme eylemi başlatan herhangi bir kişiyi ifade eder.Bu nedenle savcının amacı, sanığın suçluluğunu makul şüphenin ötesine kurmaktır. Savcı genellikle, ancak her zaman olmasa da, ceza yasasını ihlal eden bireyler için uygun cezalar almak üzere Devlet tarafından istihdam edilir. Savcılar genellikle resmi hukuk eğitimine sahiptir, ancak rollerini yerine getirmek için yasal olarak kalifiye olmaları gerekir. Örneğin, Polis Memurları ve yerel konseyler, sırasıyla ceza hukukunun veya bir konsey yönetmeliğinin ihlal edildiği alt mahkemelerde dava açabilir.

Umarım yukarıdaki açıklama yardımcı olur.

Paul.


cevap 4:

Her ikisi de avukat, ancak bir savcı genellikle bir bölge vekilinde kolluk kuvvetlerini meslek olarak seçti. Fark, aynı hukuk okullarına gittikleri ve aynı baro sınavını geçtikleri için eğitimden ziyade kişisel inançlara dayanmaktadır.

1990'lı yılların başlarında Kaliforniya ve diğer eyaletlerde, birçok savcı, insanları bir parça pizza çalmak veya bir kuruş kokain torbasıyla yakalanmak gibi küçük bir şey için ömür boyu hapse atan acımasız saçma 3 grev yasaları nedeniyle istifa etti. (dime çantası kişisel kullanım için küçük bir miktardır). Birçoğu kamu savunucusunun ofisine, diğerleri özel muayenehaneye gitti.

Devlet savcılarının çoğu son derece etik