cevap 1:

IMAX 3D ve 4DX 3D, her ikisi de farklı film izleme biçimidir. IMAX 3D, geniş ekranı, Kristal netliğinde video ve keskin ses kalitesi ile ünlüdür. 4DX, standart video ve ses ile birlikte koltuk hareketi, rüzgar, yağmur, ışıklar ve kokular gibi çevresel etkileri olan hareketli görüntülerle bilinir.

Benim görüşüme göre IMAX 3D, sadece standart kalitede 4DX ekrana kıyasla Kristal netliğinde video ile daha büyük ekran sağladığı için 4DX'e göre daha üstündür. IMAX 3D, 4DX 3D'den daha sürükleyicidir. IMAX'ta Avengers Infinity War, Captain Marvel ve Avengers Endgame'i izledim.

4DX deneyimi her film için farklıdır. Her filmin farklı ortamı ve kendi ayarı vardır. Hangi filmi izlediğinize ve filmdeki hava durumuna bağlıdır. Spiderman'ı evden çok izledim ve çok eğlendim.

Her ikisinin de kendi avantajları var ve her ikisi de keyifli. Filmi herhangi bir rahatsızlık veya dikkatiniz dağılmadan izlemek istiyorsanız, IMAX'a gidin. Ancak her sinemacının 4DX'i en az bir kez deneyimlemesi gerektiğini öneriyorum.