cevap 1:

“Nasıl biliyorsun?”, Bu bilgiyi NASIL aldılar, bu bilgiye ulaşmak için hangi yöntemi kullandıklarını sorduğunuzda. Bunu başarmanın imkansız olduğunu düşündüğünüz anlamına gelmez, ancak başarı prosedürünü soruyorsunuz.

“Nasıl bilebilirsiniz”, o kişinin, kullanılan yönteme bakılmaksızın, bilmesi gerektiğini düşündüğünüz anlamına gelir; bu nedenle, bu bilgilere erişmenin imkansız veya çok düşük olduğunu düşündüğünüzde bir nüans vardır.

“Nereden biliyorsunuz” bu bilgiyi elde etmek için izlediğiniz prosedürü soruyor, imkansız olarak görmüyor, bu bilgiyi bilmenin imkansızlığı düşüncesiyle nüanslanıyor; ona ulaşmak için kullandığınız yönteme odaklanmaz, ancak bu bilgilere erişme olasılığınızı sorgular.

Biraz karışık ama bence bu doğru yorum, eğer biri katılmıyorsa lütfen beni düzeltin.


cevap 2:

“Nasıl Biliyorsunuz”, aslında bildiğiniz ön varsayım üzerine kuruludur. Bunu kullanırsanız, sizinle konuşan kişinin bir şey üzerinde doğru bir POV veya duruş aldığını ve gerçeği nasıl buldukları hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi kabul edersiniz.

Bir şeyi öğrenmek mümkün olduğunda “Nasıl Bilirsiniz” kullanılır. "X'i nasıl öğrenebilirim?" Bir şeyi nasıl öğreneceğiniz konusunda yardım isteyebilirsiniz ya da birisinin bir konuyu anlamak ve bu konuda uygun bir görüş oluşturmak için gerekli bilgiye sahip olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Genellikle birbirlerinin yerine kullanılırlar. Ancak, gerçekte, farklı çağrışımlara sahiptir.


cevap 3:

Aynı şeyleri kastediyorlar. Eğer aralarında ufak bir fark bulabilseydim, “nasıl bilirsiniz”, bu bilgiyi elde etmenin bir yolu olduğunu varsaymaktadır - sadece HANGİ bir yol değil. “Nasıl bilebilirsiniz”, bilginin edinilmesinin mümkün olmadığı bir yol olmadığını gösterir - bunun dışında HAD OLDUĞU OLAN bilginin - NASIL BİLDİĞİNİZ?