Cevap 1:

Garantiler genellikle tek bir kalem içindir (tüm ev garantileri mevcut olsa da) ve orijinal üreticiden veya bir onarım kuruluşu tarafından satıldıktan sonra olabilir. SADECE arızalı parçaları, genellikle elektrikli veya mekanik parçaları onarır veya değiştirirler. Bir klima ünitesine düşen bir ağaç gibi dış kaynaklardan bir şey hasar görürse, bu garanti kapsamında değildir.

Sigorta arızalı parçalar için ödeme YAPMAYACAKTIR. Sigorta arızalı parçalardan gelmeyen zararları öder. Böylece klima ünitesine düşen ağaç veya ev yangını veya birkaç örnek için bir trafik kazası ödüyorlar.


Cevap 2:

“Garanti”, ihraççının ürününü veya hizmetini yerine getirememesi durumunda ihraççının yükümlülüğünü sınırlayan yasal bir ifadedir. Bu nedenle bir garanti şunları belirtebilir:

Ürün, satın alma tarihinden itibaren 90 gün süreyle malzeme veya işçilik kusurlarına karşı garantilidir. Herhangi bir kusurdan kaynaklanan tazminat, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak orijinal satın alma fiyatının onarımı, değiştirilmesi veya iadesi ile sınırlı olacaktır. Ürünün belirli bir amaca uygunluğu veya bu ürünün kullanımından kaynaklanan dolaylı kayıp veya hasarlar için hiçbir garanti veya garanti verilmez veya ima edilmez.

Bunu çok dikkatli bir şekilde okuyun ve her şeyin üreticiyi veya satıcıyı korumakla ilgili olduğunu göreceksiniz - alıcı veya kullanıcıyı değil.

Bu bir garantiden farklıdır -özellikle de memnuniyet garantisi.

Bu üründen tamamen memnun değilseniz, herhangi bir nedenle, satın alma tarihinden itibaren 90 gün içinde istediğiniz zaman bize iade edin ve satın alma fiyatının tam bir geri ödemesini alın.

Şimdi sigorta gelince. Sigorta, sigortacının belirli koşullar oluştuğunda ve belirli gereksinimler karşılandığında ödeme yapmayı garanti ettiği bir tür garantidir. Sigorta, özellikle kayıp belirsizliği olan riske atıfta bulunur.

Umarım yardımcı olur.


Cevap 3:

Garanti ve Sigorta 2 farklı “vaat” tipidir.

Üretici tarafından herhangi bir kusur bulunmadığı garantisi (genellikle bir ürün için) sağlanır. Bir garanti süresi boyunca, müşteri ürünün reklamı yapılan şekilde çalışmasını beklemeli ve bir sorun ortaya çıkarsa, üretici sorunu müşteriye ücretsiz olarak değiştirebilir veya düzeltebilir. Bu garantinin ihlali durumunda, müşteri üreticiden bir talepte bulunabilir.

Öte yandan sigorta, kapalı bir riskin meydana gelmesi durumunda sigorta şirketinin bu riskin neden olduğu zararı ödeyeceği bir “vaat” tir. Örnekler ev sigortası, işletme sigortası, otomobil sigortası vb.

Ancak bu iki terim bir ticari sigorta ürününü ifade eder. Büyük sigorta şirketleri, değerli markalara şirketlere garanti ve sigorta veya garanti yönetimi adı verilen yenilikçi bir sigorta çözümü sunar. Bir şirketin markasını taleplerden korumak ve riskleri sigorta şirketine devretmek için tasarlanmıştır.

Büyük bir talep, bir işletmeyi finansal olarak sakatlayabilir, bu nedenle doğru iş sigortasının yerinde olması kritiktir. Quebec'teki işletme sigortası ürünlerini karşılaştırmak veya sigorta uzmanlarıyla konuşmak isteyebilirsiniz.


Cevap 4:

Bir garanti ücretsizdir ancak sınırlamalara sahip olabilir ve sigorta, ürününüze neden olmuşsa sık sık arızalanırsa kapsamaktadır.

Örneğin, elektronik kusurları bir yıl süreyle imalat hatalarına karşı garanti edebilirler. İstatistiksel olarak buna “bebek ölümleri” denir, başlangıçta üretimden kaynaklanan bir takım arızalar olabilir. Sun Microsystems gibi bazı şirketler, ürünlerini fabrikada iki gün boyunca test ederken, ısı vb. Atmosferik koşulları da değiştiriyor.

İlk bebek ölümünden sonra, başarısızlık olasılığı sıfıra yaklaşır. Roma'da beklenti 30 yıldan azdı. Çoğu insan bunu biliyor. Eğer 5. doğum gününüzden geçtiyseniz, yaşam beklentiniz 60'lara atlar! Bunun nedeni, bebek ölümlerinin ortalamayı çarpıtmasıdır.

Bir süre sonra arıza grafiği, familür çan eğrisine benzemeye başlar. Bu, ürünlerin aşındığı noktadır. DOSEN şirketi bunu kapsamak istemiyor ancak kapsam satın alabiliyor.

Diğer fark, garantinin genellikle ihmali karşılamayacağı, ancak sigortanın alacağıdır. Dolayısıyla, telefonunuzu yanlışlıkla tuvalete bırakırsanız, sigorta size yeni bir telefon verebilir.