Kalori yakmak ve sonra tekrar yemek yemek, sonra yemek ve kalori yakmak arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Diyelim ki bankada 20.000 dolar var.

1.000 dolar harcamak ile 1000 dolar kazanmak ve 1.000 dolar kazanmak ile 1000 dolar harcamak arasındaki fark nedir?

İşlevsel olarak hiçbir şey.

Vücudunuz bu banka gibidir, çoğu (hemen hemen hepsi) insanların birkaç gün boyunca yemeden hayatta kalmak için yeterli enerjileri vardır (20.000 $). Kalori yemek ve yakmak, önemli bir açık yoksa, o enerji deposunun önemi yoktur.

Tabii ki, arka planda devam eden bazı biyoloji var, böylece eğer egzersiz yaparsanız, sahip olduklarınızı yakmak ve daha sonra yerine yiyecekle değiştirmek yerine, yediklerinizi yağ ve glikojene dönüştürmeden önce yakabilirsiniz. küçük ölçekli, sayılar işe yaradığı sürece, hepsi sonunda dengede olacak.


cevap 2:

Bize bir kilo kazanmak için ihtiyacımız olan şeylerden fazladan 3500 kalori alıyor. Sonuç olarak, bir kilo vermek için 3500 kalori yakmalıyız. Bunların hiçbiri bir günde olmaz. Günde 2 litre soda içen biriniz varsa, suya geçmek günde 800 kalori tasarruf etmenizi sağlar. Başka diyet değişiklikleri yapmak zorunda kalmadan kalori alımını azaltan başka şeyler de vardı. Bir çörek, atıştırmalık pasta veya candt bar ile Tamam, ama günlük bir rejim değil, haftalık bir tedavi olarak yapın. Gerçekten kilo vermek için bir tür hevesli diyet yapmak zorunda değilsiniz. Sadece birkaç yüksek kalorili yiyecek değişikliği yapın ve fiziksel aktivitenizi olabildiğince artırın. Bir mil yürümek bir mil koşmak kadar kalori yakar… sadece daha uzun sürer.