cevap 1:
Önce ve önce arasındaki fark nedir?

"Önce" basit geçmişte ("10 yıl önce oldu" gibi) ve "önce" göreceli geçmişte ("Doğmadan önce oldu" gibi). Bunlardan herhangi birini, "Uzun zaman önce oldu" ve "Hayır, 10 yıl önce olmadı, uzun zaman önce gerçekleşti" gibi belirsiz geçmişi ifade etmek için de kullanabilirdi.


cevap 2:

Ago, şimdiki zamandan geriye saymak için geçmiş zaman ve zaman ifadesiyle birlikte kullanılır.

Babası üç yıl önce öldü.

On dakika önce ayrıldı.

Önceki geçmişten geri saymak için geçmiş mükemmel bir zaman ile kullanılır. Daha önce 'şimdi / sonra herhangi bir zamanda' demek için de kullanılabilir. Bu anlamla, hem şimdiki hem de geçmiş mükemmel zamanlarla kullanılabilir.

Onu daha önce görmüştüm.

İngilizce gramerini geliştirmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz- www.englishhelper.com/dashboard/improve-english-grammar


cevap 3:

“Ago”, geçmişte şimdiki zamana göre, “Onu uzun zaman önce tanıyordum” demekti. “Önce” geçmişte olduğu gibi, geçmiş, şimdiki zaman veya geleceğe göre geçmişte bir zaman geçirir, “Ondan önce onu tanıyordum”, ““ Dışarı çıkmadan önce hep duş alıyorum ”veya“ Lütfen girmeden önce postayı kontrol et. ”


cevap 4:

“Önce”, SADECE ŞİMDİ'den (BUGÜN) ölçülen sürenin uzunluğunu ifade eder:

Bugün Cmt. 07 Eylül 2019

Üç gün önce = Çar. 04 Eylül 2019

Bir hafta önce = Cts. 31 Ağustos 2019

Bir ay önce = 7 Ağu (yaklaşık)

Bir yıl önce = 7 Eylül 2018 (yaklaşık)

On yıl önce = 7 Eylül 2009 (yaklaşık)

…vb….

“Öncesi” sadece tarihin ŞİMDİ DEĞİL (BUGÜN) DEĞİL olduğu zaman kullanılmalıdır ve kullanılmalıdır. Genellikle bahsettiğiniz geçmiş olayları ifade eder:

Ben çocukken, yeni bir sınıfta (sınıf, standart) okulun ilk günü her zaman hem heyecan verici hem de biraz korkutucuydu. Bir hafta önce bütün gün tamamen kaygısız oynuyordum. Ama sonra bir yıl önce nasıl hissettiğimi (o) ve o yıl okulu ne kadar sevdiğimi hatırladım ve kendime daha fazla güvenmeye başladım.

Dpeaker'in f'sini kullanarak fiiller geçmiş zamanda bir veya daha fazladır. Daha önceleri yerine “daha ​​erken” kullanabilirsiniz.

Ne yazık ki, roman yazarları özensizleşti ve geçmişten bahsederken, daha iyi bilmeleri gerektiğinde anlatıda “önce” kullanmaya başladılar. (Konuşmacının referans çerçevesini kullanarak “……” alıntılı diyalog içinde “önce” kullanabilirsiniz.)

“Önce” zaman zaman geleceğe işaret edebilir:

Tropikal bir ülkeye seyahat ederken, iyi hazırlanmanız gerekir. Bavulunuzu bir şey unutmamak için biraz paketlemeye başlayın. İki hafta önce (veya ayrılmadan önce), anti-sıtma ilacınızı almaya başlayın. Bundan üç ay önce vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin …….

“İki gün önce” asla “iki gün önce” yerine kullanılamaz, ancak dinleyici muhtemelen ne demek istediğinizi anlayabilir.

Emekli ESL öğretmeni burada. ☺