Üst düzey bir geliştirici ile olası bir geliştirici arasındaki fark nedir?


cevap 1:
  • Üst düzey geliştiriciler (sürücü): zamanlarını başkalarının engelini kaldırmak, yeni işe alımlar yapmak, ekip üyelerini desteklemek ve genellikle ürünün / yığının çoğu alanında geniş deneyime sahip sağlam bir teknik çok yönlü kişiyi harcarlar. Teknik lider geliştiriciler (navigatör): zamanlarını her yerde her zaman kullanılabilir olmak için harcarlar (destek istekleri, mimari gözetim ... vb.). Ekibin iyi yağlanmış bir makine olarak çalışmasını sağlamak için eylemleri kolaylaştırır ve sorunları çözerler. Dışarıdaki dikkat dağıtıcı unsurlardan bir kalkan görevi görürler. Onlar olmadan, takım odak ve yönünü kaybedebilir.

cevap 2:

Kelimeler iki farklı anlama gelir, ancak açıklanması kolaydır:

  • "Kıdemli" genellikle deneyim anlamına gelir. Bu, zaman ve çaba ile elde edilen bir şeydir. Küçük bir geliştiriciye aday gösterilebilir. Deneyim kazanmalarına yardımcı olur (yukarıya bakınız).

cevap 3:

Çoğunlukla şirkete bağlıdır, ancak tipik olarak birkaç farklılık vardır.

Baş geliştirici genellikle kod yönlerinin nihai bir yargıcı olarak hareket eder (genellikle bir mimarın veya bir yöneticinin rollerini varsayar), olası satışlar da yeni teknoloji veya mimari yollar araştırmak için biraz daha fazla zaman harcar (Şirketin mimarları olmadığı varsayılarak) .

Hem yaşlılara hem de liderlere sahip bir şirketteki kıdemli geliştirici genellikle ekibin kıdemli bir üyesidir (daha deneyimli) ve görevlerinin bir kısmı genç üyelere göz kulak olmak ve onlara ve akranlarına (genellikle kod incelemeleri).

Bazı şirketlerde “lider” yoktur, “kıdemli” liderdir, bazılarında ise çok sayıda kıdemli vardır.

Hatta İlke geliştirici, Programcı III veya IV gibi başlıklar da olabilir.

Kısacası, sadece başlıklardır, ancak bu başlıklar genellikle onları duyan insanların zihninde bir resim çizer, bu nedenle bazı standart unsurlar olma eğilimindedirler.