Ceza ve ceza arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Ceza, bir anlaşmadaki bir koşulu yerine getirmediği için verilen bir şeydir. Eğer sizin için bir ev inşa edersem ve belirli bir zamana kadar yapılmasını istiyorsanız, anlaşmaya geç kaldığım her gün için bir ceza yazabilirsiniz. Geç kalacağım gibi görünüyorsa, cezayı ödemenin ekstra yardım almanın maliyetinden daha ucuz olduğuna karar verebilir ve ödemeye karar verebilirim. Yanlış bir şey yapmadım veya herhangi bir kuralı ihlal etmedim, zamanında olmamanın sonucunu kabul ettim.

Ceza, kurallara aykırı davranışlara karşı caydırıcıdır. Kabul edilen bir şey değil (bazen müzakere edilebilir olsa da), size dayatılan bir şeydir. Evinizi inşa etmek için bu kadar geç olsaydım, gerçek bir bina inşa etme niyetim olmadığına karar verdiysem, sadece paranızı alıyordum, size geri ödeme yapmamı isteyebilirler (zararlar), geç yemler sözleşmede (ceza) kabul etti ve dolandırıcı olduğu için cezai zararlar için ekstra para (ceza).


cevap 2:

İngilizce kullanımda, Latin POENA'daki ortak kökenlerine rağmen, ceza sadece fiili zararlar için tazminat yapmayı ve / veya gelecekteki yasaklanmış davranışları caydırmayı amaçlayan maddi sonuçlar anlamına gelirken, ceza PLUS hem moral muhalefet hem de karakteri yeniden şekillendirmeye yönelik cezalandırmayı ifade eder. Sadece ceza, suçluları bakış açınıza bağlı olarak evcil hayvanlar ya da yetişkinler olarak görürken, ceza, onları yetişkinler olarak cezalandırsa bile, ergenlik çağındakiler olarak tehdit eder.