Yolcu treni ile MEMU treni arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Uygun bir cevap olmadığı için bu cevabı yazıyorum.

  1. Yolcu Trenleri

Yolcu trenleri, ICF otobüslerine sahip ve neredeyse tüm istasyonlarda duran tipik trenlerdir. Ortalama hızları 30 km / s ile 45 km / s arasında değişir. En yüksek hızları, hizmet verdikleri bölümlere göre 90 ila 110 km / s arasında değişir. Yolcu segmentinde en düşük önceliğe sahipler. Onları MEMU'dan farklı kılan bir lokomotif tarafından çekiliyorlar.

Renk çoğunlukla üzerinde beyaz streep olan mavi renkli koç olan tipik Hint ICF koçu rengidir. Bunları taşımak için kullanılan lokomotif çoğunlukla WAM4, WAG5, WAG7 ve bazen WAP4 veya WAP7 lokomotifleridir. Nadiren WAP5 alırlar. Elektriksiz bölümlerde iken, onlar için belirli bir lokomotif yoktur. Başlangıç ​​noktasında mevcut olan lokomotif tarafından çekilirler. 50 ila 700 km arasında yolcu treni hizmeti vardır. Onlar çoğunlukla rurar bölgesine hizmet vermektedir. Bunların avantajı, 200km'nin üzerinde olduğu gibi uzun mesafelerde koşabilmeleridir. Ayrıca alan rurar hizmet gibi büyük bir konudur. Ve bu yolcu trenlerinin fazla bakıma ihtiyacı yoktur. Bunların dezavantajı çok düşük hızlanmalarına sahip olmalarıdır.

2. MEMU

MEMU, Mainline Electric Çoklu Ünite anlamına gelir. Onlar modern trenler. Her 4 koçta motor koçu var. Genellikle 12/16/20/24 koçları vardır. Motorcu için iki kabin var. Bu, tırmıklama ters zamanlamasını ve ayrıca geri dönüş zamanlamasını azaltır. Tipik yolcu trenlerine kıyasla çok yüksek ivmelenme gösterirler. En yüksek hız 110 km / s. Daha çok banliyö bölgesine hizmet veriyorlar. (MEMU elektrikli bölüme hizmet ederken, elektrikli bölüm için DMU gibi farklı varyant vardır).

Renk çoğunlukla mavi streep ile isyellowish. MEMU'nun dezavantajı, bir seferde 200 ila 300km'den fazla koşamamalarıdır. Ayrıca, bakımları çok daha yüksek olduğundan ve sadece büyük istasyonlarda bakım yapılabildiği için kırsal kesime hizmet edemezler.

Umarım cevabın vardır.

Eğer herhangi bir şüpheniz varsa aşağı yorum.

Okumak için Thansk.