Cevap 1:

Bazı insanlar için 150 dolar çok para değil. Bazı insanlar için, 150 $ size 10 $ gibi. Bu birçok insanın unutamayacağı bir şey.

Çocukken, büyüdüğümde evde inanılmaz bir klavyeye sahip bir IBM PC vardı. Arkadaşlarımın sahip olduğu tüm bilgisayarlarda bu şık şeyler vardı. Ama benim değil.

Sonunda, kendi bilgisayarlarımı kurdum ve eski IBM gibi bir şey olan uygun bir fiyat için bir klavye bulamadım. Hepsi membran klavyesiydi. Eski IBM klavyeler için gelişen bir pazar olduğunu bilmiyordum. Sonunda 10 yaşındaki bir klavyenin gönderilmesi için yaklaşık 30 dolara mal oldum ve satın aldıktan sonra en az on yıl boyunca kullandım. Ancak arkadan aydınlatmalı tuşlar veya ses seviyesi kontrolleri gibi kullanışlı şeyler olmayan eski bir PS2 klavyesiydi.

Mekanik klavyeler 10-20 $ karşılığında alabileceğiniz ucuz klavyelerden çok farklı hissediyor. Ucuz bir hesap makinesi gibi plastik bir zardan ziyade, her tuşun kendi mekanizması vardır. Bu, membran tabanlı bir klavyeden çok daha pahalıya mal oluyor. Anahtarların oturduğu kabarık plastik kubbeli bir zar yapmak yerine, her anahtarın tamamen bağımsız bir anahtarı vardır. Çeşitli hisler yapmak için çeşitli anahtarlar yaparlar - bazıları eski IBM'im gibi yaylı ve tıkırtı ve diğerleri daha pürüzsüzdür. Bu klavyeler genellikle plastik membran klavyelerden daha duyarlıdır ve yazılması daha rahattır. Türüne bağlı olarak, bazı insanlar bir tür geri bildirimi diğerine tercih eder.

Bugünlerde piyasada birçok mekanik klavye var. Genellikle 150 $ 'a yakın değildir - daha çok 50-100 $ gibi. Bazıları elbette daha pahalıya mal oluyor.

100-200 dolarlık klavyelerdeki düğmeler 50-70 dolarlık klavyelerdekilerle aynıdır. Yazarak temelde aynı hissedeceksiniz.

Genellikle, daha pahalı klavyelerde birkaç özellik daha bulunur - programlanabilir RGB aydınlatmasını, makroları veya ses seviyesi kontrolleri gibi diğer özellikleri destekleyen yazılımlar olabilir. Bazıları birinci sınıf malzemelerden üretilmiştir. Ucuz 15 $ klavyeler plastikten yapılmıştır. Genellikle, 100 $ klavyeler metal bir çerçeve üzerinde yapılır, arkadan aydınlatmalı tuşlara sahiptir ve kullanımı biraz daha hoştur. Daha pahalı klavyeler neredeyse her zaman birçok tuşa aynı anda basma yeteneğine sahiptir - gerçekten ucuz olanların sahip olmadığı bir şey.

En pahalı klavyelerden bazıları oldukça düşük hacimli birimlerdir - 10.000 bir şey yaparsanız, 10.000.000'u yaptığınızdan çok daha pahalıdır. Muhtemelen en azından maliyeti üç katına çıkarır - ve bu onları geliştirmeyi bile hesaba katmaz. Yüksek hacimli üretimin fiyatları aşağı çektiğini daima unutmayın.

Şimdi, bu pahalı klavyeler temel membran klavyelerin beş katı mı?

İyilik hayır.

Ama daha güzeller.

Ve bazı insanlar için ekstra paraya değer.


Cevap 2:

Genellikle oyun klavyesi, özellikle mekanik ise, çok daha fazla tuşa basacak ve çok daha uzun ömürlü olacak. Ayrıca oyun makrolarını etkinleştirmek için yazılım ve işlevlerle birlikte gelirler.

Mekanik klavyeler ayrıca üstün dokunsal geri bildirim sayesinde yaklaşık% 20 daha hızlı yazmama izin veriyor.

Ancak sadece daha iyi bir klavye istiyorsanız ve oyun özelliklerine ihtiyacınız yoksa, temel bir mekanik klavye iyi ve herhangi bir OEM klavyeden çok daha üstündür.

Bu Çin işinin bir varyantı var ve tuşların kendileri üzerinde birkaç özel karakterin birkaç belirsiz aşırı stilize temsilinden başka muhteşem.

Mekanik Oyun Klavyesi-Arkadan Aydınlatmalı Kablolu Oyun Klavyesi-104 Tuşlar PC ve Mac için Önceden Ayarlanmış ve Özelleştirilebilir Işık Efektleri Oyuncular-Profesyonel Oyuncular: Bilgisayarlar ve Aksesuarlar


Cevap 3:

Burada birçok yanıta katılıyorum. Birçok bütçe klavyesi ve hatta orta fiyatlı 30 ila 60 $ klavyeler ve oyun sınıfı klavyeler arasında gerçekten temel farklılıklar vardır. Bununla birlikte, en pahalı klavyelerin hepsi aynı değildir. Yorumları okuyun, küçük yazıları okuyun. 100 $ artı klavyelerin bazıları mekanik olarak sadece daha fazla düğme ve düğme var ama membran tipi de bütçe olanlardan farklı değildir.

Yaklaşık 30 yıldır eski bir Fujistu klavye kullandım. Mekanik, arkadan aydınlatmalı tuşlar ve eski AT fişi vardı. AT'den PS2'ye ve daha sonra AT'den usb'ye bir adaptör satın aldım. Neredeyse yıkılmazdı. Temizlemek için sökebilirdim. Hatta o zaman 1 yaşındaki onun suyu ile benim sandalyeye tırmandı ve klavye bir duş verdi bir elma suyu olay hayatta kaldı. Bittiğini düşündüm, ancak damıtılmış su ile temizlik ve ardından hızlı bir şekilde kurulama için alkol ovalama ve bir saatten kısa bir süre içinde Wolfenstein Kalesi'ne geri döndüm.

DOS 3.3 çalıştıran ilk bilgisayarımla kullanmayı satın aldığımda Fujistu klavyesi, 1987 için 59.99 dolarlık saçma bir maliyetle inanılmaz derecede pahalıydı. Sahip olduğum en iyi klavye oldu. Kolaylık sağlamak için kablosuz kullandığımda bile, oyunlarda denediğim diğerlerinden daha iyi oldu. Ne yazık ki 4 yıl önce dinlenmek için koydu. Çocuklarım çirkin, sararmış ve neden kullanmaya devam ettiğimi merak ettiler ama çocuk oyunlarını ve günlük kullanımımı yaklaşık 30 yıldır oynayarak 3 erkek hayatta kaldı. Daha fazla ne söyleyebilirim. İyi bir mekanik klavye en azından o zaman altın ağırlığına değdi, kaliteli olanların hala bugün olacağını varsayıyorum, ancak ödevinizi yapın, yorumları okuyun ve ince baskıyı yapın. Sadece bir sürü parıltı ve parıltı satın almadığınızdan ve aslında iyi bir donanım için ödeme yaptığınızdan emin olun.


Cevap 4:

Gerçekten bir tercih.

Klavyem 150 dolar değildi ve oyun klavyesi de değildi, ama oldukça güzel ve kesinlikle daha önce sahip olduğumdan daha iyi.

Oyun ciddi bir hobi ise ve gerçekten 150 dolarlık klavyeyi istiyorsanız, neden olmasın? Yeni bir golf sopası satın almaktan neredeyse tamamen farklı bir golf kulübü satın almaktan farklı mıdır?

150 $ farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder, birçok insan için bu önemli bir masraf değildir ve muhtemelen uzun yıllar sürecektir.