Bir satıcı hesabı ile Stripe arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Katherine çoğunlukla haklı. Stripe, "toplam satıcı hesabı" olarak adlandırılan bir şeye sahiptir, bu yüzden hala bir satıcı hesabı alıyorsunuz, ancak paranızın tamamı başka bir sürü işletme parasıyla havuzda toplanıyor. Bu, sistemlerini kullanmak için kurulum ve onaylamanın çok kolay olduğu anlamına gelir (ve işletmeniz için ödemeleri kabul etmede yeni iseniz daha iyi olabilir), ancak belirli eşiklerin veya sıklıkların üzerinde işlem gerçekleştirdiğinizde, özel satıcı hesabı (sorunuzda yalnızca satıcı hesabı). Bu, bir şirketle anlaşabilmek için açık bir şekilde taahhüt altına girmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bir tüccar hesabını cep telefonu ve ödeme ağ geçidi sağlayıcısı olarak telefon hattınız olarak düşünün ... Bir şirketten telefon kiralayabilir ve sistemlerini kullanabilir veya kendi hesabınızı alabilir ve bulduğunuzda yanınızda getirebilirsiniz. farklı bir sağlayıcı.

Umarım yardımcı olur!


cevap 2:

Stripe teknik olarak bir satıcı hesabı olmasına rağmen, Striplerin ve Karelerin bankanız gibi geleneksel satıcı hesabı sağlayıcılarına göre nasıl yapılandırıldığı konusunda bazı önemli farklılıklar vardır.

Stripe'nin teknik yapısı, Ödeme Kolaylaştırıcısı veya kısaca “PayFac” olarak adlandırılan yapıdır. Bir işletme kendi benzersiz satıcı hesap numarasını veya “MID” (geleneksel satıcı hesap modeli) almak yerine, müşterilerini “ana” satıcı hesabına yatırır. Bu model, sadece birkaç dakika içinde kart ödemelerini kabul etmeye başlayabileceğiniz daha basit ve daha otomatik bir katılım sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak, bunun bazı dezavantajları vardır.

Bu PayFac modelinin en büyük dezavantajlarından biri, Stripe'nin iş modelinizi ve ürünlerinizi / hizmetlerinizi tam olarak yapma / inceleme şansına sahip olmadan işletmelerin işlemeye başlamasıdır. Yasaklı listesini okumazsanız, pek çok tüccarın yapamadığı gibi, tutulan fonlar gibi kredi kartlarını kabul etmeye başladıktan kısa bir süre sonra bazı ciddi aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Geleneksel bir satıcı hesabıyla, iş modelinizi, satılan malları / hizmetleri vb. Açıklayan bir uygulamayı tamamlarken, işlemeye başlamadan ÖNCE, gerekli özeni gösterdikleri için genellikle daha az kesinti olur. Bu nedenle, yüksek riskli işletmeler, daha az risk toleransı olan Stripe gibi şirketlerden kaçınmalıdır.

Ayrıca, PayFac'nın Stripe gibi, birçok tüccar, kart kabulünün karmaşık dünyasında yol alan yeni bir işletme sahibi için güzel bir avantaj olan özel bir satış temsilcisi almıyor. Destek eksikliği ve kötü müşteri hizmetleri genellikle Stripe müşterilerinin en büyük şikayetlerinden biridir.

Son olarak, Stripe yalnızca her zaman en uygun maliyetli olmayan sabit oranlı fiyatlandırma sunar, ancak basit ve öngörülebilir fiyatlandırma isteyen düşük riskli bir iş (örneğin çevrimiçi giyim mağazası) iseniz, Stripe iyi bir seçenek olabilir.

Her zaman olduğu gibi, birden fazla işlemciyi karşılaştırmak en iyisidir.


cevap 3:

Merhaba,

Stripe veya PayPal gibi bir ödeme toplayıcısı, birkaç dakika içinde kredi kartı ödemelerini kabul etmenizi sağlayabilir. Gözden geçirilmek ve onaylanmak için beklemek yok. Ancak bu, işinizin riskli olduğunu kanıtladığında veya uygulamanızın şüpheli olduğu düşünüldüğünde, Stripe ve PayPal'ın hesabınızı - paranızı dondurduğunu - kapatacağı anlamına da gelir.

PayPal ve Stripe, sahtekarlıklara ve ters ibrazlara karşı kendilerini korumak için şirketlere yükümlüdür.

İyi şanslar…