Bir grafik tasarımcı ile çizer arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bir Illustrator, görüntüleri öncelikle ve açık bir şekilde resimler yapar.

Bir Grafik Tasarımcının ana işi iletişimdir. Bunu Mesajlaşma, Markalaşma, Fotoğraf, Tipografi, Hareket, İllüstrasyon vb.

Illustrator'lar genellikle tasarım yapabilir ve Tasarımcılar genellikle Illustrator olabilir, ancak iki iş bence birbirine bağlı değildir.


cevap 2:

Tek satırlık cevap A dijital illustrator ağırlıklı olarak çizimler çizer veya yapar. Bir grafik tasarımcı ne tür grafiklerin kullanılması gerektiğini tasarlar.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ........ daha derin bir anlayış için aşağıyı okuyun.

Digital Illustrator'ı tanımlamaya çalışırsanız, oldukça basit olacaktır.

Dijital bir şeydir:

: bilgisayar teknolojisini kullanma veya bu teknolojiyle karakterize etme

İllüstrasyon:

: açıklamak veya süslemek için tasarlanmış görsel özellikler sunmak

Yani, sadece şeyleri göstermek için bilgisayar / dijital teknolojiyi kullanan (örneğin çizgi film, çizim, eskiz, resim vb.) Bir Dijital illustrator'dur.

Şimdi, benzer bir şekilde grafik tasarımcıyı tanımlamaya çalışırsanız, çok zor olacak.

Grafikler geniştir:

: özellikle kitap ve dergilerde resim, şekil ve kelimelerin sanatsal kullanımı ile ilgili

TASARIM eşit derecede geniştir:

: belirli bir kullanım veya amaç için planlama ve yapma (bir şey)

Doğal olarak, sadece tanımdan itibaren Grafik Tasarım'ın dijital illustrator ile karşılaştırıldığında çok daha geniş ve kapsamlı olduğunu görebilirsiniz. Grafikler geniştir; fotoğraf, resim, illüstrasyon, desenler, tipografi, litografi içerebilir ..... sen adını! Grafikler bunu kapsayacaktır. Ve tasarım, müşterinizin özel amacını anlamanız ve bu amacı yerine getirmek için bir şeyler PLANLAMAK gerektirir. Bu yüzden bu EKSTRA SINIFLAR.

Genellikle bu ekstra sınıflar iletişim sınıflarını ve ayrıca ana grafik alanların (resim, illüstrasyon, tipografi, fotoğrafçılık vb.) Temel anlayışını içerir. Tipografi özellikle önemlidir, çünkü tür tasarım iletişiminde önemli bir rol oynar.

Bir grafik tasarımcı olarak işiniz, bir İŞİ bitirmek için ne tür GRAFİKLER KULLANILABİLECEK PLAN olacaktır. JOB bir çocuk kitabı olabilir (bir illüstratöre ihtiyacınız olabilir), JOB bir sihir fotoğrafçısının yardımına ihtiyaç duyabileceğiniz bir Moda dergisi olabilir.

Bir grafik tasarımcı genellikle tüm ticaretlerin bir krikosu, PLAN'ın ustası (genellikle ... genellikle). Bu yüzden sık sık işlerini tam olarak bitirmek için fotoğrafçı, çizer, ressamlarla sözleşme yapmaları gerekir.

Sınıflar hakkında sorduğunuzdan beri size bir tavsiyede bulunacağım (belki de gerekli değildir). Neyin iyi olduğunu ve tutkulu olduğunuzu seçin. Grafik tasarımcı daha üstte gibi görünebilir. Ama bu aslında yanlış. Genellikle şaşırtıcı illustrator, grafik tasarımcıdan daha profesyonel bir değere sahiptir. Grafik tasarımını sadece inanılmaz estetik anlayışa sahip inanılmaz bir konsept yapımcısıysanız seçin.


cevap 3:

Ticarete göre çoğu grafik tasarımcı temel illüstrasyonu ya da en azından Adobe Illustrator gibi bir vektör yazılım aracı çevresinde yollarını biliyor. Her şeyden çok bir uzmanlık alanıdır.

Bunun tersine, illüstratörler 2-boyutlu uzamsal ilişkilerin, belge ve yayın tasarımının temellerini tam olarak kavrayabilir veya kavrayamayabilir, ancak serbest çizim sanatında uzmanlaşabilirler. Modern çizer, alınan eğitim ve öğretimin türüne bağlı olarak, kağıt üzerinde kalem veya kurşun kalem gibi daha "geleneksel" yöntemleri kullanabilmesine rağmen, çizgi sanatı oluşturmak, değiştirmek ve işlemek için tipik olarak vektör yazılımını (yukarıda belirtildiği gibi) kullanır.

Ek olarak, CAD / CAM illustratörleri genellikle tablet kalemleri (aka stylus) veya temel bilgisayar faresi gibi çeşitli I / O cihazları kullanır.