Bir kalyon, bir brigantin ve bir yamaç arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Kimse bunu çağlar boyunca cevaplamadı, bu yüzden birkaç resim var, ancak bir web araması üç gemi arasındaki farklar için en iyi bahistir, ancak bir sloop bir brigantine olabilir ve bunun tersi de olabilir. kimin yelken açtığı üzerine.

Kalyon

Genellikle İngiliz Gallers tarafından yağmalanmak için olgunlaşmış altın dolu ticaret gemileri olan İspanyol Galleons'a verilen bir terim.

Brigantine

Genellikle iki tane ön planda kare yelkenlerle direk olarak bu. Ayrıca sonra direk kare arma olabilir, "kare arma" yapmak.

yıkım

Bu yamaç, üst yelken, ön ayaklar ve şoförlü tek direkli bir yelkenli gemidir. Bununla birlikte, RN ve USN'nin “Savaş Eğimi” ile böyle bir çağrışımı vardı -

Bu eski USS Constellation, başlangıçta bir fırkateyn ve daha sonra hala bir fırkateyn gibi görünen bir savaş pisti olarak yeniden adlandırıldı! donanmanın da böyle bir şey olan "Kesiciler" vardı -

Rüzgara daha yakın işaret etmek için yararlı bir ön ve arka teçhizat, ancak aşağıdaki aynı zamanda "Gelir Kesici" olarak bilinen son derece kullanışlı ve hızlı gemiler, rüzgara karşı iyi ve Gelir tarafından vergiden kaçınmaya çalışan yaramaz çocukları yakalamak için kullanılan bir Kesici idi. özellikle Napolyon ve Devrim Savaşları sırasında La Belle Fransa'dan içki ve lüksler. Bu Amerikan ve kaçmak neredeyse imkansız.

Amerikalılar, aynı zamanda sevimli gemiler olan ve genellikle bir filodaki daha büyük gemilere ihale olarak RN tarafından kullanılan “Baltimore Clippers” ı inşa ettiler.

- bu benim için bir üst yelken teknesi gibi gözüküyor, ama tüm yıllara yelken açmam ve yelkenli gemilere ilgim olmasına rağmen, “Adında ne var?” ile karıştırmak kolay!