Kruvazör ve hibrit bisiklet arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bir hibrid, MTB'ler için tasarlanmış standart gidonlarla birlikte takılması dışında, daha geniş 700C kaygan lastiklere sahip bir yol bisikletine benziyor.

Bu, kadın biniciler için tasarlanmış alt toptube ile bir melezdir ve kaba bir sürüşün şoklarını ve titreşimlerini emmek için süspansiyonlu bir koltuk direği ile birlikte gelir.

Bir kruvazör böyle görünüyor. Kruvazörler, büyük posterior olan biri için sürmeyi daha rahat hale getiren yüksek kollu kulplarla birlikte gelir.

Daha önce cevapladığım aşağıdaki sorularda hibrid veya kruvazörde bisiklet sürmeyle ilgili bazı bilgileri paylaştım. Umarım orada bazı noktaları faydalı bulacaksınız.

Egzersiz için yol bisikleti alma fikrini seviyorum ama sıska lastikler beni korkutuyor. Hibrit bisiklet gibi bir şey var mı?

Neden erkek bisikletlerinin yatay bir traversi vardır ve kadınların genellikle yoktur?

Benim için hangi bisiklet modelini önerirsiniz? Ben 228 lbs ağırlığında kıdemli biriyim, dik oturmak istiyorum, büyük bir tekerlek istiyorum ve her şeyden önce rahat olmak istiyorum.


cevap 2:

Zaten ABD'de kruvazör olarak adlandırılan şey, geniş lastiklere ve bir coaster frenine sahip tek hızlı bir bisiklet ve genellikle kavisli tüplere sahip ağır bir çerçeveye sahip - 20. yüzyılın ortalarına geri dönüş ve sadece kısa sürüşler için uygun düz arazide. Hibrid bir bisiklet, dağ bisikleti ile yol bisikleti arasında bir yerde, vites değiştirici dişlileri ve orta genişlikte lastiklerle, hem arazide hem de arazide kullanılabilir olması amaçlanmıştır.


cevap 3:

Cruiser, Beach Cruiser'ın kısaltmasıdır. Onlar ve tek başlarına, o tuhaf, geniş, sürücüye doğru kavisli gidonlara sahipler. Daha eski olanların hepsi tek bir hızla (ya da arka göbekte 3 hızlı dişli seti ile), sadece kıyı şeridinin yakınındaki düz alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştı. Ancak modern olanlar artık arkada tamamen kaydırılabilir dış dişlilere (7-8 hız) sahip, ön tarafta tek bir hız krank var. Ayrıca büyük geniş koltuklar, muhtemelen 26 ″ dağ bisikleti jantları ve kum üzerinde iyi performans gösteren geniş / yağ lastikleri var. Ayrıca jantlar ve lastikler de dahil olmak üzere çok parlak renklerle boyanma eğilimindedirler ve eski zaman antikalarına benzemek için genellikle her türlü ekstra metal kaplama parçalarına sahiptirler.

Melezler yarı yarıya yol ve dağdır. Genellikle dağ bisikleti gibi kısa düz gidonlara sahiptirler, ancak daha çok dağ ve yol arasında bir yerde bulunan ancak dağ bisikleti jantları yerine genellikle yol bisikleti jantlarında (28 700 lastikler için 700 mm) bir yol bisikleti ve lastik boyutları gibi dişli yaparlar (622) 26 ″ lastikler için veya 29 ″ lastikler için 700 mm). Bununla birlikte, bazı melezlerin yol bisikleti gidonları da vardır.