10 "ve 12" subwoofer arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Tek doğru cevap, 12 ″ daha büyüktür. 10 ″ subs 12 ″ subs daha sıkı değildir, bu bir efsane.

Ses Darbesi'nin Subwoofer'lar hakkındaki Mitlerinden, Mit # 8:

Wooferlarla ilgili en büyük efsanelerden biri, 8'lerin ve 10'ların 15'lerden veya 18'lerden daha sıkı ve daha temiz olmasıdır. Hiçbir şey gerçeğin ötesinde değildir. Gerçekleşme eğilimi, daha küçük sürücülerin daha düşük Q'lara sahip olmalarıdır, çünkü üreticiler, SPL'yi ve hassasiyeti artırmak için BL ürününü değil, daha küçük motorlara büyük koniler koyma eğilimindedir. Motor itmek zorunda olduğu ekstra kütleyi telafi edemezse, Qts daha küçük sürücülerle aynı olmayacak ve sonuçta sürücü aynı tür hizalamalar için uygun olmayabilir ve çok fazla çalabilir ve algılanan tehlikeye girebilir ses kalitesi. Yüksek Qts sürücülerinin, iyi nemlendirilmiş sürücülerden daha az “sıkı” veya “müzikal” olmadığı söylendiğinde, sadece çalmayı önlemek için daha büyük kutular ve daha az iç basınç gerektirirler. Nihayetinde, bir sürücünün, gerçek Qts ve Fs'nin Qtc ve Fc sistemi olduğu sonsuz bir bölmede gerçekten kullanılması gereken bir nokta olur. Kasa hacmi azaldıkça Qtc artar ve ortalama Q sistemi yapmak için düşük Qts değerine sahip bir sürücü gerekir. Sonuç olarak, daha küçük bir bas sürücüsü kullanmanın tek nedeni alan, ağırlık ve potansiyel olarak güç açısından dikkate alınması gereken şeylerdir, ancak aynı şekilde daha büyük bir sürücüyü ideal olandan daha küçük bir alana yerleştirmek uygun değildir.

Muhafazanın ne olacağını bilinceye kadar, koni malzemesi, amp, vb., Fark sadece… 2 ″.


cevap 2:

Diğerlerinin söylediği gibi, 12 inç tipik olarak 10 inçten daha derin bas üretecektir. Ancak hoparlör konisi daha büyük olduğundan, 12 generally genellikle daha az doğru olacaktır. Ne dinlediğinize bağlı olarak, 12 comp nispeten çamurlu bir ses çıkarırken, 10 t daha sıkı olacaktır. Birçoğu kişisel zevkinize geliyor, ancak genellikle 12 by tarafından üretilen daha düşük ve daha derin bas, genellikle R&B veya dubstep vb. veya metal. Muhafaza tipi de bir fark yaratacaktır; havalandırmalı veya portatif bir muhafaza alt sesi daha derin hale getirirken, kapalı bir muhafaza onu daha sıkı hale getirecektir.


cevap 3:

Yaklaşık 2 inç.

Gerçekten de, bir sürücünün boyutu bir hoparlörün sesinin sadece bir bileşenidir. Mıknatıs boyutu, surround malzeme, örümcek sertliği, koni malzemesi, vb.

Genel olarak, 12 ″ bir sürücü 10 ″ birinden daha fazla hava hareket edecek ve teorik olarak daha düşük frekanslar üretme yeteneğine sahiptir, ancak hoparlörün diğer tüm parçaları da tüm bunları etkileyecektir.