Express Parsel ve Speed ​​Post Parsel arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Selam,

Ekspres parsel ve EMS Speed ​​Post, Hindistan postasının premium hizmetleridir.

Premium hizmetler vergiye tabidir.

  • Ekspres Parsel - Perakende müşteriler için minimum 0,5 kg ağırlık ve maksimum 20 kg ve kurumsal müşteriler için 35 kg, sınırlı konum teslimi, kapıdan kapıya teslimat, 5000 INR'ye kadar COD içeren posta malları için premium sözleşmesiz hizmet Perakende müşteriler için ve 50.000 INR, Kurumsal Müşteriler için Hava Ücretli Hava Yoluyla İletilen göndericiye iade edilebilir, ancak yeniden yönlendirme tesisine iade edilemez.EMS Speed ​​Post- Mektup ve belgelerin postalanması için premium hizmet, maksimum ağırlık 35 kg, hızlı ve zamana bağlı teslimat, Şimdi rezervasyon yap sonra ödeme (BNPL) mevcuttur, BNPL müşterileri için ücretsiz karşılama tesisi, gönderene iade edilebilir ve ayrıca yönlendirilebilir. Posta mesafesi mesafeye göre değişir. Yaklaşık 190+ ülke için uluslararası EMS Speed ​​Post servisi mevcuttur.

Sigorta temin edilebilir ve her iki hizmet için isteğe bağlıdır.

EMS Evrensel Posta Birliği (UPU) kooperatifidir, Hindistan Post UPU kooperatif üyesidir. Yani, EMS tüm UPU üyeleri ile dünya çapında bir ağa sahiptir.

EMS- Hızlı Posta Hizmetleri

Not- Tüm Express ve EMS makaleleri takip edilebilir ve izlenebilir.

Umarım bu ayrıntılar size yardımcı olur!

Saygılarımızla.


cevap 2:

EP ve SP'nin temelde iki büyük farkı vardır: 1. SP hem mektup hem de Parsel posta öğeleri için sunulurken, EP özellikle Parsel posta öğelerine odaklanır ve ülkenin yükselen e-Ticaret işlerini karşılamak için sunulan bir hizmettir. Buna göre EP oranları da rekabetçi. 2. SP sadece yurt içi bazda sunulurken, uluslararası destinasyonlarda da mevcuttur.

Priory, lansman sırasında EP yalnızca belirli konumlar için mevcuttu, ancak şimdi tüm konumlar için kullanılabilir.

Speed ​​Post eski bir hizmet olmak tercih edilen seçenek!