Bir fragman ve fragman arasındaki teknik fark nedir?


cevap 1:

Teaser ve Treyler

Teaser ve Trailer, filmin süresi, doğası ve özellikleri konusunda fark gösteren iki tür çekimidir. Bir fragmanın bir römorktan daha kısa olduğunu bilmek önemlidir. Başka bir deyişle, bir römorkun yaklaşık üç dakika çalıştığı söylenebilir. Öte yandan, bir iltifat yalnızca en fazla bir dakika sürmelidir. Bu, teaser ve trailer arasındaki temel farktır.

Filmin teaser türü görüntüleri bize film hakkında çok fazla ayrıntı vermez, çünkü filmden sadece birkaç klip içermesi çok olasıdır. Öte yandan, bir fragman bize film hakkında birçok ayrıntı verebilir ve sağlayabilir, çünkü filmden birkaç klip içermesi muhtemeldir. Bu muhtemelen, bir teaser'ın filmin çekimleri başlamadan hemen önce fotoğraflanmış veya filme alınmış olması olabilir.

Öte yandan, bir fragman ancak tüm film tamamlandıktan sonra tamamlanmış olurdu. Filmin tamamlanmasından önce fragman yapılamaz. Bu, teaser ve trailer arasındaki önemli farklardan biridir. Fragmanların filmin daha uzun önizlemesini göstermesinin nedeni budur. Öte yandan, bir teaser filmin çok kısa bir önizlemesini gösterir.

Bir fragman, filmde kaydedilen müzikle ilgili ayrıntılar, yönetmen, görüntü yönetmeni, yönetmen yardımcısı, filmin çekildiği stüdyo ve benzerleri hakkında ayrıntılar içerir. Bu ayrıntıların bir iltifatta gösterilmesi olası değildir. Bir fragman izleyerek, filmin ana hatlarını söyleyecek bir pozisyonda olacaksınız, bunun bir teaser durumunda bunun mümkün olmadığı.

Fragmanlar film hakkında daha fazla ayrıntı gösterir ve filmin daha fazla diyalog ve sahnesi ile yüklüdür. Öte yandan, fragmanlar filme ilişkin daha fazla sahne ve diyalog göstermez.

Bu sadece izleyiciyi filmi sinemada izlemeye ve eğlenmeye ikna etmek için bir fragman yapıldığını gösterir. Öte yandan, bir teaser izleyiciyi filmi bir sinemada izlemeye ve eğlenmeye ikna edemeyebilir. Seyirci, fragmanda gösterildiği gibi filmde kaydedilen müzik tarafından heyecanlanırsa, filmi kesinlikle çok sayıda izleyeceklerdir.