Çok modlu fiber optikler arasındaki gerçek fark nedir?


cevap 1:

MultiDyne SilverBack kamera montajlı alıcı-vericiler ailesi, herhangi bir HD / 4K kamera sisteminin menzilini uzatan, ağırlığı azaltan ve zamandan ve paradan tasarruf sağlayan SD'den 4K'ya ve ötesine görüntü yakalar. En yeni üye, 4K Quad-Link 3G Video Kameralar için SilverBack 4K5 Fiber Optik Sistemi.

40 yıllık deneyime sahip MultiDyne Video ve Fiber Optik Çözümleri, yayın, kablo, uydu, prodüksiyon, dijital sinema, profesyonel A / V, kurumsal, perakende, hükümet için öncü sinyal dönüşümü ve fiber optik tabanlı taşıma sistemleri geliştirmede sektöre öncülük ediyor , askeri ve sağlık pazarları.


cevap 2:

İki farklı tip optik fiber kablo vardır, tek modlu ve çoklu mod. Ayrıca, ISO / IEC 11801 tarafından açıklanan “OM” (optik çok modlu) tanımıyla tanımlanan dört tipli çok modlu fiber vardır ve bunlar: OM1, OM2, OM3 ve OM4.

Farklılıklar konusunda biraz daha spesifik olmanız gerekir, ancak örneğin, bu kablolar arasındaki teknik farklılıkları içeren bir tablo

özellikleri hakkında: OM1 kabloları 62.5 µm çekirdeklidir. 33 metrede 10 Gigabit Ethernet uygulamasını destekler, ancak genellikle 100 Megabit Ethernet uygulamaları için kullanılır. OM1 kabloları genel olarak tesis uygulamalarında kullanılır. OM2 50 µm çekirdeğe sahiptir ve 1 Gigabit Ethernet kullanımı için daha yaygındır

OM1 ve OM2 kabloları Kısa mesafeli ağlarda, Yerel Alan Ağlarında ve Özel Ağlarda kullanılır. Her ikisi de turuncu ceketleri için tanımlanabilir (kablonun rengi)

OM3 ve OM4 bir aqua renk ceketi kullanıyor ve 50 µm çekirdeğe sahip. OM3, 300 metreye kadar 10 Gigbabit Ethernet çalıştırabilir, ancak MPO konektörü kullanıyorsanız 40 ve 100 Gigabit Ethernet uygulamaları ile çalışacak şekilde geliştirilmiştir

OM4, MPO konektörleri kullanarak 550 metre uzunluğunda 10 Gigabit Ethernet'i ve 150 metre yüksekliğinde 100 Gigabit Ethernet'i destekleyecek şekilde optimize edilmiştir. Genellikle Yüksek Hızlı Ağlarda, Veri Merkezlerinde, Finans Merkezlerinde ve Kurumsal Kampüslerde kullanılır.

Beyondtech portalının bilgi formunu OM1, OM2, OM3 ve OM4 lifi hakkında bilmeniz gerekenler hakkında bir makale olarak aldım. Kontrol etmelisin


cevap 3:

İki farklı tip optik fiber kablo vardır, tek modlu ve çoklu mod. Ayrıca, ISO / IEC 11801 tarafından açıklanan “OM” (optik çok modlu) tanımıyla tanımlanan dört tipli çok modlu fiber vardır ve bunlar: OM1, OM2, OM3 ve OM4.

Farklılıklar konusunda biraz daha spesifik olmanız gerekir, ancak örneğin, bu kablolar arasındaki teknik farklılıkları içeren bir tablo

özellikleri hakkında: OM1 kabloları 62.5 µm çekirdeklidir. 33 metrede 10 Gigabit Ethernet uygulamasını destekler, ancak genellikle 100 Megabit Ethernet uygulamaları için kullanılır. OM1 kabloları genel olarak tesis uygulamalarında kullanılır. OM2 50 µm çekirdeğe sahiptir ve 1 Gigabit Ethernet kullanımı için daha yaygındır

OM1 ve OM2 kabloları Kısa mesafeli ağlarda, Yerel Alan Ağlarında ve Özel Ağlarda kullanılır. Her ikisi de turuncu ceketleri için tanımlanabilir (kablonun rengi)

OM3 ve OM4 bir aqua renk ceketi kullanıyor ve 50 µm çekirdeğe sahip. OM3, 300 metreye kadar 10 Gigbabit Ethernet çalıştırabilir, ancak MPO konektörü kullanıyorsanız 40 ve 100 Gigabit Ethernet uygulamaları ile çalışacak şekilde geliştirilmiştir

OM4, MPO konektörleri kullanarak 550 metre uzunluğunda 10 Gigabit Ethernet'i ve 150 metre yüksekliğinde 100 Gigabit Ethernet'i destekleyecek şekilde optimize edilmiştir. Genellikle Yüksek Hızlı Ağlarda, Veri Merkezlerinde, Finans Merkezlerinde ve Kurumsal Kampüslerde kullanılır.

Beyondtech portalının bilgi formunu OM1, OM2, OM3 ve OM4 lifi hakkında bilmeniz gerekenler hakkında bir makale olarak aldım. Kontrol etmelisin