Eskizler ve resimler arasındaki temel fark nedir?


cevap 1:

Eskiz bir süreçtir. Boya bir ortamdır. Eskiz düşünürken birçok insan kalem veya benzer araçlar düşünmesine rağmen boya ile çizim yapabilirsiniz, ancak araç veya araç eskiz tanımının bir parçası değildir. Eskizler, daha hızlı bir çalışma veya daha bitmiş bir iş için kurulumlar anlamına gelir.

Etkileyici çizim eskizlere benzeyebilir, ancak bitmiş sanat eseri olarak düşünülmezlerse değillerdir. Etkileyici çizimlerim ve resimlerim hızlı bir şekilde oluşturulmuş gibi görünüyor, ama olmadılar. Bu parçalar, fikri oluşturmak için bazen 50 veya daha fazla eskiz tarafından gerçekleştirildi.

Bu parça, Applesauce Maker, birçok çizgi çizimi ve yaklaşık 20 renk eskiziyle devam eden bitmiş bir örnek. Renk eskizlerini ve bu bitmiş parçayı öğrencilere süreci göstermek için taşıdım.


cevap 2:

Skeçler

Eskiz sanatı, kalemleri, kömürleri ve pastelleri kullanarak insanları, yerleri ve şeyleri ustalıkla tasvir etme yeteneğini gerektirir.

Eskiz, geleneksel olarak, bir sanatçının nihayetinde daha fazla hassasiyet ve detay ile gerçekleştirilecek bir çalışma için ön fikirlerini not ettiği kaba bir çizim veya resim. Eskiz, daha bitmiş bir şey yapmaya yardımcı olmak için genellikle örnek olarak kullanılan kaba veya bitmemiş bir çizim veya boyama olarak söylenebilir. Bir planın ya da bir şeyin bir şey yapmak ya da inşa etmek için yapıldığı ve tasarımı daha önce yapıldığı söylenebilir.

Tablolar

Wikipedia'ya göre resim, katı bir yüzeye boya, pigment, renk veya başka bir ortam uygulanmasıdır. Ortam, tabana bir fırça ile yaygın olarak uygulanır, ancak bıçaklar, süngerler ve hava fırçaları gibi diğer aletler de kullanılabilir.

Ama aynı soruyu bir sanatçıya sorduğunuzda, bu cevap verecektir. Boyalar ile yapılmış bir resim veya tasarım. İki boyutlu görsel bir dilde, belirli estetik niteliklerin yaratılmasıyla. Sanatçılar modern yaşamın yeniliği konusundaki deneyimlerini uygun şekilde yenilikçi yollarla temsil etmeye çalıştılar. Bir terim olarak modern sanat, estetik olarak bir asırdan fazla süren çok sayıda sanatsal türe uygulansa da, modern sanat, sanatçının bir bakış açısını benzersiz bakış açısına göre dünyada var olduğu gibi tasvir etme niyeti ile karakterize edilir ve kabul edilen veya geleneksel stillerin ve değerlerin reddedilmesiyle ifade edilir.


cevap 3:

Benim için bir sanatçı olarak fark, işin derinliğindeki farklılık, harcadığım enerji miktarı ve zaman. Örneğin, yağda veya hatta su renginde bir boyamaya başlamadan önce birkaç çizim veya eskiz yapabilirim. Bir çizim, "bitmiş" bir parça oluşturma sürecinde çizimler, yağ veya suluboya veya daha az sayıda bitmiş eser olabilir. Gerçekte hiçbir zaman bitmezler ama Picasso'nun belirttiği gibi terk edilirler. Eskiz genellikle sınırlı ayrıntıya sahip daha hızlı bir yorumdur. Bir kişinin bir eskizde görebileceği “yaşam” veya jestin tutulması, bitmiş işte tutmak genellikle oldukça zordur. Birçok sanatçı yıllarını bitmiş resimde kaybettikleri eskizlerinin serbest akışını korumaya çalışıyor. Yorumsal gevşeklik, hızlı bir eskizin duyusal doğası, bir ustanın bitmiş sunumda tutabilmesi ve soyut ya da temsili olarak çalışıp çalışmadığına göre ayrıntıların altına gömemeselerdi.

Bütün bunlar, usta olmanın bir ömür (yıllar) alması çok doğru. Yetenek sadece bir başlangıç. Bazı hızlı eskizler, aynı sanatçının “bitmiş” bir resminden daha fazla güce sahiptir.