New Jersey transit ve NYC transit arasındaki ana fark nedir?


cevap 1:

Tamamen ayrı iki geçiş sistemidir.

NJ Transit, NY Penn İstasyonu'nda sona eren banliyö trenleri işletmektedir. Penn İstasyonu'na vardığınızda, şehirde dolaşmak için bir NYC metro veya otobüse binebilir veya Penn İstasyonu'nun farklı bir bölümüne gidebilir ve bir Metro-Kuzey treni olan Long Island'a gitmek için bir Long Island Demiryolu trenine binebilirsiniz. Westchester ve Rockland İlçelerinin kuzey banliyölerine veya ABD'nin diğer bölgelerine Amtrak

PATH (Liman Otoritesi Trans-Hudson) Newark, Jersey City ve Hoboken arasında banliyö hatlarını Manhattan'ın aşağı noktasında durarak 33. Cadde'de sona erecek. Yine, bu, NYC metrolarından ayrı bir başka transit sistemidir.


cevap 2:

NJ Transit, New Jersey'de New Jersey'de ve New Jersey ile New York ve Philadelphia arasında banliyö treni ve otobüs hizmetlerinin sahibi olan ve işleten bir kamu yararı şirketidir. Ayrıca New York MTA Main Line ve New York / New Jersey State hattının kuzeyindeki Pascak Valley banliyö demiryolu hatları adına faaliyet göstermektedir.

NYC Transit, ya da yasal adı olan New York Transit Authority, Queens, Brooklyn ve Staten Island'da metro ve çoğu otobüs hizmetini işletiyor. Otobüs servisini işleten iki işletme otoritesi daha vardır. Birincisi MABSTOA veya OA. Manhattan ve The Bronx'ta otobüsler işletmektedir. Diğeri ise Bronx, Brooklyn ve Queens'teki eski özel franchise güzergah otobüslerini işleten MTA Bus Company. Bronx servisleri yalnızca Manhattan'a giden ekspres otobüslerdir. Nihai işletme otoritesi, St George ve Tottenville arasındaki Staten Island Demiryolunu işleten Staten Island Rabid Transit İşletme Otoritesidir (SIRTOA). Bu hizmet B&O Tren Yolu'ndan alındı. Bu işletme otoritelerinin her biri New York Büyükşehir Ulaşım Otoritesinin yan kuruluşlarıdır.