HTTP ve HTTPS SSL arasındaki temel fark nedir?


cevap 1:

HTTP ve HTTPS'nin ikisi de protokoldür. HTTP tam formu, HTTPS tam formunun hiper metin aktarım protokolü güvenli olduğu hiper metin aktarım protokolüdür.

HTTP ve HTTP'ler arasındaki temel fark:

HTTP, web üzerinden veri aktarımı için kullanılır; burada HTTP'ler, web sunucusu ile web tarayıcısı arasında veri aktarmak için de kullanılır, ancak şifrelenmiş formdadır, böylece hiç kimse bilgi çalamaz.

HTTP'ler, herhangi bir web sitesi veya web sayfasıyla çevrimiçi olarak uğraşmanız gerektiğinde güvenli yollardan biridir. Ve şimdi büyük tarayıcılar http olmayan web siteleri için 'Güvenli Değil' uyarısı gösteriyor. HTTP'leri etkinleştirmek için SSL sertifikası gereklidir.


cevap 2:

Https'nin http'ye göre avantajları nelerdir?

HTTPS durumunda SSL sertifikasına sahip bir web sitesi kullanmanın birincil yararı güvenliktir. Kullanıcı adları ve şifreler gibi kişisel bilgiler ve kredi kartı bilgileri gibi müşteri bilgileri de dahil olmak üzere tüm içerik güvenlidir.

HTTP'lere daha fazla güven unsuru da vardır. SSL sertifikası ile, web sitenizdeki veriler ve müşterilerin ve diğer kullanıcıların güvenliği konusunda ciddi olursunuz.

Ayrıca, Google Chrome da dahil olmak üzere bazı web tarayıcıları güvenli olmayan (http) web sitelerini engellemeye veya güvenli olmayan olarak sunmaya başlamaktadır. onların adres çubuğuna