Forum ve grup blogu arasındaki temel fark nedir?


cevap 1:

Bir grup blogu ile bir forum arasındaki temel farkın, bir blogun genellikle tek başına, yorum yapmadan ve hala değerli içerik olabileceğidir. Genellikle, bir forum konusu, kendisine yanıt veren tartışma ile daha değerli hale getirilir. Tabii ki, aynı şey bir blog yazısı için de geçerli olabilir, ancak sıklıkla değil.

İkinci önemli fark, bir grup blogunun genellikle belirli bir niş etrafında odaklanmasıdır, oysa bir forum daha çeşitli olabilecek birkaç konu alanına bölünebilir.


cevap 2:

Kısa cevap editör kadrosudur. Bir grup blogunda bir tane vardır, bir forumda yoktur.

Doğasına bağlı olarak bir grup blogu genellikle gazeteciliktir. Her gönderi olgusal veya bir fikir parçası olabilecek bir makaledir. Hepsi yayınlanmadan önce blogun editör kadrosu tarafından onaylanır, gazeteler gibi olmalıdır.

Bir forum basitçe bir tartışma panosudur. Bir editoryal kadro yok. Uygunsuz materyali kaldırmak için moderatörler olabilir, ancak genellikle herkes bir forumda konu yayınlayabilir.

Seçim kelimesinin farkına varacaksınız - her ikisinde de yayın var, ancak bir grup blogunda makaleler yayınlanırken, forumlarda konular yayınlanıyor.


cevap 3:

Forum, çevrimiçi mesaj panolarını okuyan ve bunlara yanıt veren aktif bir topluluktur. Bugün internette en iyi forumların bazılarına güç vermek için kullanılan vBulletin gibi özel yazılımlar ve platformlar da var.

Grup blogları site içeriğinin oluşturulmasına ve bir siteye katkıda bulunan birden fazla yazara sahip olmaya daha fazla odaklanmıştır. Grup blogunu çalıştırmak için tercih edilen platform veya yazılım WordPress'dir.