Gelen çağrı ile giden çağrı arasındaki temel fark nedir? https://www.go4customer.co.uk/blog/outbound-call-centre-services/what-is-the-difference-between-inbound-and-outbound-call-centres


cevap 1:

Gelen çağrı:

Gelen çağrı sadece şudur: dış kaynaktan gelen bir çağrı. Tipik olarak, potansiyel bir potansiyel müşteri veya mevcut bir müşteri belirli bir amaç için arama yapar. Belki de sunduğunuz bir ürün veya hizmet hakkında bir soruları vardır, belki birisi belirli bir sorunu çözmek için şirketinizi aramasını önerebilir ya da sadece projelerinin durumunu bilmek isteyebilir. Durum ne olursa olsun, gelen bir arama güçlüdür çünkü arayan kişi şirketinizle aktif olarak iletişime geçer.

Giden çağrı:

Giden arama, gelen aramanın tersidir. Satış temsilciniz telefonla potansiyel bir müşteriye ulaşır. Bu, soğuk bir çağrı olabilir veya web sitenize veya başka bir kaynaktan ilgi duyduğunu belirten bir olası müşteriyi takip ediyor olabilir. Bu tür çağrılar satış ekibinize hazırlık süresinin ek avantajını sağlar. Varsa, çalıştıkları şirketi araştırmak için zamanınız var.

Giden çağrılar, gelen çağrılardan tamamen farklı bir yaklaşım gerektirir. Giden telefon görüşmeleri için olası olası satışları toplamak için birkaç ipucu:

  1. Web sitesi ziyaretçileri formları doldururken telefon numaraları toplayın. Takip etmek için etkinliklerden veya ticari fuarlardan sonra iletişim bilgilerini kullanın.Sizinle veya markanızla sosyal medyada etkileşim kuran kişileri arayın.

Go4Customer, hem gelen hem de giden çağrı servislerini sağlayan lider çağrı merkezi Servis sağlayıcılarından biridir. Ayrıca ABD, İngiltere ve Avustralya gibi birçok ülkede oturan uzman bir ekipleri de var.


cevap 2:

Gelen Çağrı Merkezi Hizmetleri

ICCS, Hindistan'ın önde gelen gelen çağrı merkezi servis sağlayıcılarından biridir. 13 yıldır dünya çapında geniş bir müşteri listesine hizmet vermekteyiz. Büyümemizin müşterilerimizin büyümesine dayandığını biliyoruz ve sonuç olarak, iş hedeflerimize odaklanmak yerine müşterilerimizin hedeflerine otomatik olarak ulaşmamıza yardımcı olmaları için iş hedeflerine büyük önem veriyoruz.

Artan sayıda modern şirket, müşterilerine zaman ve maliyet etkin bir şekilde daha iyi hizmet ve çözümler sunmak için ICCS gibi tanınmış gelen hizmet sağlayıcılarına güvenmektedir. Çeşitli sanayi sektörlerinde yer alan şirketlerin zorlu ihtiyaçlarını karşılamak için, geniş bir yelpazede gelen çağrı merkezi hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca, bu hizmetler müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılamak için özelleştirilebilir.

Gelen çağrı merkezi hizmetlerimiz şunları içerir:

Müşteri hizmetleri - Her modern işin artık müşteri ilişkileri yönetiminin üç yönüne odaklanması gerekmektedir: müşteri büyümesi, müşteri kazanımı ve müşteri hizmetleri. Müşteri İlişkileri Yöneticisi arıyorsanız ICCS mükemmel bir çözümdür. Satışlarınızı artırmanıza ve erişiminizi artırmanıza yardımcı olmak için piyasanın mevcut trendlerini izlemenize, müşterilerinizin trendlerini satın almanıza vb. Yardımcı olabiliriz.

Telesekreter hizmeti - Dünya genelinde artan sayıda şirket artık telesekreter servislerini kullanıyor. Bu hizmetin yardımıyla, işletmeler telefon görüşmelerini profesyonel bir yanıtlama aracısı tarafından yanıtlayabilir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere profesyonel yanıtlama hizmeti sunuyoruz. Aramalarınıza cevap vereceğiz ve tüm mesajlar size iletilecektir.

Sorgu yönetimi - Sorgu yönetimi, en popüler gelen çağrı merkezi çözümlerimizden biridir. Müşterilerinizin tüm soruları, müşterinin şirketinizden tamamen etkilendiğinden emin olmak için sorumlu ve zaman açısından verimli bir şekilde ele alınır. Ayrıca, hizmetlerimizi 8'den fazla dilde sunduğumuz için, ICCS'nin çeşitli bölgelerde sorgulama işleminiz için en iyi seçim olacağından emin olabilirsiniz.

Teknik destek - Teknik ürünler veya hizmetler satıyorsanız, müşterilerinizin sorgularını ele almak ve onlara zaman açısından verimli çözümler sunmak için mutlaka iyi bir teknik destek ekibine sahip olmanız gerekir. Teknik destek ekibimiz, müşterilerinizin en karmaşık sorgularına anında çözüm bulabilmelerini sağlayacak deneyimli teknik uzmanlardan oluşmaktadır.

Yardım Masası- Yardım masası çözümlerimiz, tüm müşterilerinizin sorunlarını dile getirebileceği bir hub işlevi görebilir. Müşteri ilişkilerinizin her birinden maksimum faydayı sağlamak için müşterilerinize birinci sınıf bir müşteri hizmeti deneyimi sunmak için özel yardım masası çözümleri sunuyoruz.

Sipariş alma - Müşterilerden telefon, çevrimiçi veya mobil uygulama aracılığıyla sipariş almak, en önemli iş faaliyetlerinizden biriyse, ICCS'nin süreci sizin için halletmesine izin verin. Sipariş alma hizmetimiz, müşterilerden sipariş almak için daha basit ve uygun maliyetli bir yol arayan küçük, orta veya büyük şirketler için mükemmeldir.

Modern şirketlerin zorlu ihtiyaçlarını anlıyoruz ve böylece hizmetlerimizi şirketlerin bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabildiklerinden ve iş hedeflerine etkin bir şekilde ulaşabildiklerinden emin olacak şekilde tasarladık.

Gelen çağrı merkezi çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün bizimle iletişime geçin!

Giden Çağrı Merkezi Hizmetleri

ICCS ayrıca çok çeşitli giden çağrı merkezi hizmetleri sunmaktadır. Dünya, yüksek kaliteli, zaman ve maliyet açısından verimli giden hizmetler için Hindistan'a bolca güvenirken ve yeni şirketler her gün mantar yetiştirirken, ICCS, Hindistan'ın BPO endüstrisinde bir trend belirleyicidir. Birçok farklı türde büyük ve küçük giden çağrı merkezi hizmetlerini verimli bir şekilde yönetmek için doğru deneyim, ileri teknoloji, sağlam altyapı ve kalifiye insan gücü kombinasyonuna sahibiz.

Müşterilerimizin iş hedeflerine ulaşmalarına ve hedef kitlelerine en etkili şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için yüksek kaliteli hizmetler sunuyoruz. Müşterilerimizle yakın çalışma yeteneğimiz, iş hedeflerini, zaman esnekliğini, doğrudan kalite kontrolünü ve özelleştirilmiş çözümler sunma yeteneğimizi, BPO endüstrisindeki çeşitli seçenekler arasında bizi tercih edilebilir bir çözüm haline getirdi.

Giden çağrı merkezi dış kaynak hizmetlerimiz

Artan Satış ve Çapraz Satış - Rekabetin artmasıyla birlikte, işletmelerin pazarlarını genişletmek ve hedef kitlelerine ulaşmak için etkili yollar aramaları artık çok önemlidir. Rekabet avantajı sağlamak ve sektörlerinde mükemmel olmalarına yardımcı olmak için profesyonel satış ve çapraz satış hizmetlerimizle müşterilerimizin büyümesini kolaylaştırıyoruz.

Randevu Ayarı- Yıllar içinde, randevu ayarının işletmeler için en faydalı dış kaynak seçeneklerinden biri olduğu ortaya çıktı. İster farklı ofis hizmetleri, koltuklar, akşam yemekleri, toplantılar, seminerler veya diğer özel etkinlikler için ofis rezervasyonları, randevular veya yönetim programları olsun, ICCS sizin için her şeyi halledecektir.

Pazar Araştırması - Pazar araştırması artık pazar eğilimleri, rakipler, müşterilerin satın alma modeli ve işletmelerin daha da büyüyebileceği alanlar hakkında hayati bilgiler sağladığı için modern işletmeler için çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu bilgilerin yardımıyla işletmeler kritik kararlar alabilirler.

Olası Satış Yaratma - Bu, bir şirketin ürün veya hizmetlerini satın almak isteyen potansiyel müşterilerin bir listesini oluşturma işlemidir. ICCS, potansiyel müşteri yaratma konusunda geniş deneyime sahiptir ve hizmetlerimizle satışlarınızı önemli ölçüde artırabilir. Geniş ağımız, mükemmel dönüşüm oranlarıyla potansiyel müşteriler oluşturmamızı sağlayan derinlemesine pazar araştırması ve anketler yapmamıza olanak tanır.

Hizmet veya Ürün Tanıtımı - Hizmet veya ürün tanıtım hizmetlerimiz, hedef kitlenize ürün veya hizmetleriniz hakkında bilgi verme, teşvik etme ve hatırlatma içerir. Teleservislerimiz aracılığıyla mükemmel promosyon çözümleri ve destek sunuyoruz.

Telemarketing Hizmetleri- Telemarketing hizmetlerimiz, işletmelerin müşterilerine birinci sınıf müşteri hizmetleri sunmalarını sağlar. Yıllar boyunca, bir dizi ulusal ve uluslararası işletme ile çalıştık ve hedeflerini tutarlı bir şekilde takdir ettik.

Artan rekabetle birlikte, işletmelere önde kalabilecekleri müşterilere daha iyi hizmet sunarak olmaktadır. ICCS, işletmelerin gelişmiş müşteri desteği sunmalarında çok önemli bir rol oynayabilir. Kapsamlı giden çağrı merkezi hizmetlerimiz, iş girişimlerinizle birleştirildiğinde, iş hedeflerinize profesyonel ve zaman açısından verimli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Servis sözleşmelerimiz sıfır servis sonrası sorun olduğundan emin olmak için sorunsuz ve doğrudan.

ICCS ile el ele alın ve diğer temel iş faaliyetlerine odaklanmanıza yardımcı olmak için tüm güçlükleri ortadan kaldırırken kendinizi büyüyün. Giden çağrı merkezi hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın!


cevap 3:

Gelen çağrı merkezleri: Gelen çağrı merkezleri, çoğunlukla müşterilerden ve potansiyel müşterilerden gelen telefon çağrılarını yönetir. Bu çağrıların niteliği göz önüne alındığında, bu çağrı merkezi türü, soruları yanıtlamaya ve yardıma muhtaç müşteriler için çözüm bulmaya odaklanarak daha fazla müşteri hizmetine dayalı olma eğilimindedir.

Giden çağrı merkezleri: Giden çağrı merkezleri, aldıklarından daha fazla çağrı yapma eğilimindedir. Giden çağrı merkezlerindeki temsilciler de yardımcı ve bilgili olmakla birlikte, ana odakları müşterilere ulaşmaktır.