Likit bir fon ile ultra kısa vadeli bir fon arasındaki temel fark nedir?


cevap 1:

Selam,

Likit Fonlar / Para Piyasası Fonları

Bu fonlar yüksek likit para piyasası araçlarına yatırım yapar ve kolay likidite sağlar. Bu fonlara yatırım süresi bir gün kadar kısa olabilir. Para piyasası oranları kazanmayı hedeflerler ve fazla nakitlerini kısa süreler boyunca park etmek için kurumsal ve bireysel yatırımcılara alternatif olarak hizmet edebilirler. Bu fonların getirileri, diğer fonlarla karşılaştırıldığında daha az dalgalanma eğilimindedir.

Ultra Kısa Vadeli Fonlar

Daha önce Likit artı Fon olarak bilinen bu kuruluşlar, çok kısa vadeli borçlanma senetlerine, küçük kısmı ise uzun vadeli borçlanma senetlerine yatırım yapmaktadırlar. Çoğu ultra kısa vadeli fonlar, vadesi 1 yıldan fazla olan menkul kıymetlere yatırım yapmaz. Nakit veya Hazine Yönetim Fonları olarak da adlandırılan Ultra Kısa Vadeli Fonlar, orantılı getiri elde etmek amacıyla risklerini marjinal olarak artırmak isteyen yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Yaklaşık 1 ila 9 aylık bir süre için kısa vadeli fazlası olan yatırımcılar bu fonları dikkate almalıdır.

Daha fazla bilgi için wealthapp adresini ziyaret edebilir veya 9886191823 numaralı telefondan görüşmekten mutluluk duyarım.

Saygılarımızla

Shripad