Feminist ve sözde feminist arasındaki temel fark nedir?


cevap 1:

Size farkı anlatabilirim :)

Bir feminist, kadın seçimlerini desteklemeye gerçekten inanması gereken doğru şey olduğu için gerçekten inanan kişidir (sözde feministler, kadınları etkilemek veya onları uygun hale getirmek için kendi çıkarları için yapanlardır. kendi ihtiyaçları.

Bir feminist (erkek) sizi dinleyecek ve konuşurken asla sizi kesmeyecek ve bir Pseudo feminist sadece onun feminist olduğu ve her şeye nasıl inandığı hakkında konuşacak ve feminist olma fikrinin nasıl daha önemli olduğunu projelendirmek için kadınlar hakkında konuşacak. kadınları dinlemekten çok.

Bir feminist (erkek) toplumun bizi nasıl şekillendirdiği nedeniyle her zaman kendi eksikliklerini, kadın düşmanı davranış tarihini (kendisinde ve ailesinde) kabul edecektir ve her zaman onun bu kısmını tanımak için gelişecektir. Bir erkeğin, ayrıcalıklı bir adam taciz ederek, bu ülkenin her köşesinde, her köşesinde oogling yaparak, kadınların her gün nasıl geçtiğini asla anlayamayacağını bilirken, sahte bir feminist asla kendi hatasını ve yetiştirilmesini asla kabul etmeyecektir. Sadece diğer erkeklerde hataya işaret etmeye çalışacak ve asla kendi ailesine veya kendi ailesine işaret etmeyecektir.

Örneğin, kadınlara yanlış şeyler yapan her erkeğe karşı sesini yükselten ünlü bir komedyen Mallika Dua (kendi feminist olduğuna inanmıyorum), ancak kendi babası maruz kaldığında, onu savundu ve şimdi babasının kötüsünü savundu. davranışı. Bu yüzden önce iyileşme evde başlar. Ayrıca Twitter'da feminist olduğunu iddia eden ve gerçek dünyada aynı kadın düşmanı davranışa sahip olan birçok erkek buluyorum. Birçoğu açığa çıktı ve birçoğu gelecekte olacak.

Bu yüzden bir feminist yerine feminizm için bir müttefik terimini tercih ederim. Biz erkekler bu nedene (feminizm) müttefik olabiliriz ve sadece kadınları suçlamak ve sorunun var olduğunu asla kabul etmek yerine onu destekleyebiliriz.

Teşekkürler :)