İngilizce’de “zorundasın” ve “zorundasın” arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Farkı, dilin konuşmacıları olarak biliyoruz ve açıkça öğrenmek istedikleri gibi sorgulayıcı tarafındaki gerçek meraka saygı duymak zorundayız.

Neden bu kadar belirsiziz, merak edebilirler?

Asıl gerçek şu ki, belirli bir “istisnailik” talep eden Amerikalılar adına İngiliz diline bir başka “buldozer” saldırısı ve tanınmış bir iletişim ortamını bozma ilahi hakları.

Bir benzetme, evrensel bir standart olan Metrik Sistemi reddetmeleridir. Demek istediğim, hiçbir şekilde edepsizlik değil, sadece gerçeklik.


cevap 2:

İngilizce daralma hakkında notlar

"Yazma gittikçe konuşmaya başladıkça (düşünen manifatura), kasılmalar baskıda daha sık ortaya çıkıyor. Kasılma Apostropisi Teleskopik kelime ve cümlelerde (değil, sou'wester), kesme işareti bir veya daha fazla harfin olduğu noktayı işaretler ihmal edildi - kelimelerin birleştiği yerde mutlaka değil .. Sözleşmeli İsimler ve Zamirler Sıradan konuşmalarda, isimleri içeren kasılmalar oldukça yaygındır ("Babam yakında evdeyim"), ancak yazıyla zamirlerle kasılmalardan daha nadir görülür (Bkz. İngilizce'deki Standart Kasılmaların Bir Listesi.) Olumsuz Kasılmalar ve Fiil Kasılmalar "Yağmur yağmıyor" diyebiliriz. "Yağmur yağmıyor" diyebiliriz. (Bkz. Olumsuz Kasılmalar). (fiil), fiillerin (çoğunlukla İskoç ve İrlandalı) aşırı derecede nadir olmasına rağmen (haksız yere düşürülenlerin aksine değil) aşırı derecede nadir olmasına rağmen, yardım eden, yapan ve yapan sınırlı formlara eklenebilirler. sonuna eklenmiş kısa bir soru genellikle bir şeyin yapıldığından veya anlaşıldığından emin olmak için bildiren bir cümle: "Bu bir etiket sorusu, öyle değil mi?" yapmadın mı öyle değil mi? Belirsiz Kasılmalar “d ve” lerde biten en çok kasılmalar belirsizdir: d, ya sahip olmuş ya da olacak olanları temsil edebilir, ve sahip olanları ya da olanları temsil edebilir. Aynı şekilde, bu kasılmaların anlamı genellikle bağlamdan açıktır: "Sam dönem ödevini bitirdi"; "Sam öldü." Çoklu Kasılmalar Baskıda tuhaf görünebilirler, ancak bazı çoklu kasılmalar - yapmam (veya yapmam gibi) ve yapmamam gibi - konuşmada oldukça yaygındır (örneğin, "Eğer Size gerçek sebebi söyledim, muhtemelen benimle gelmezdiniz "). Nadirlik kategorisinde, bo's'n (teknelere kısa) ve fo'c''le (bir kestirim çeşidi) - kara salyangozlarının muhtemelen onsuz yaşayabileceği kelimeler gibi, iki katı ve hatta üçlü anlaşmalı deniz terimleri vardır. Aferez, Senkop ve ApocopeBaşka bir dilsel kısalma türü (veya seçilme), belirli bir sözcükten belirli seslerin veya harflerin ihmal edilmesidir. Fonetikte, bir kelimenin başlangıcındaki eleme (örneğin, timsahtan timsah) aferez denir; Bir kelimenin ortasında (hanımefendi bayan), senkop; ve bir kelimenin sonunda (reklamdan reklam), apocope. Aferez ve apocope, gripte olduğu gibi birlikte oluşabilir - kesilmiş bir grip şeklidir. Yazar ve editör William Zinsser'den mantıklı bir ipucu ile sonlandıracağız: "Yazacağım şeye rahatça uydukları zaman ve benim gibi kasılmaları kullanırsanız tarzınız kişiliğiniz için daha sıcak ve daha gerçekçi olacaktır. Böyle bir kayıt dışılığa karşı hiçbir kural yoktur - kulağınıza ve içgüdülerinize güvenin "(On Writing Well, 2006).