Cevap 1:

Doğru, borunun içindeki sıvının ışıltı hareket katsayısı, borunun dışındaki sıvınınkinden birkaç kat daha belirgin olduğunda, genel sıcaklık hareket hızı borunun dış yüzey bölgesini artırarak inanılmaz derecede iyileştirilebilir.

Giriş

Sıvı sıcaklık eşanjörü için, parlaklık ticaret yüzeyinin farklı tarafları için radyant ticaret katsayısının genellikle yüksek olduğu yolla, kanatlı bir borunun kullanılması normalde gerekli değildir. Bazı çeşitli gazlar, hava tarafı sıcaklık ticaret katsayısı çok daha düşük olacaktır, bu nedenle Suudi Arabistan eşanjöründeki bir Finli boru üreticisinde olduğu gibi ek radyasyon bir yüzey yerel değeri ticareti yapar. Kanatlı borulu bir eşanjör için genel akım yapısı rutin olarak çapraz akışlıdır.

Düşük kanatlı tüplerin farklı eğimleri:

Yeniden kurulan sıcak eşanjör sağduyu, ortaya çıkan silindir olarak sıcaklık ticaretine yakın bir bitirmek için daha az silindire ihtiyaç olduğunu önermektedir. Düşük kanatlı tüpler, mevcut bir eşanjörün çalışmasını can sıkıcı olmadan ve üst üste yeni mermiler inşa etmeyi üstlenmeden geliştirebilir.

Isı Transfer Katsayısını Geliştirin:

Kanatlı bir tüp kullanılmadığında, dış yüzey bölgesi, iç yüzey bölgesinden daha belirgin bir seviyede değildir. Bunun ışığında, en düşük sıcaklık hareket katsayısına sahip sıvı genel sıcaklık hareket oranını yönetecektir. Tüp içindeki sıvının parıltı hareket katsayısı, tüpün dışındaki sıvınınkinden iki veya birkaç kat daha belirgin olduğunda, genel sıcaklık hareket hızı tüpün dış yüzey bölgesi arttırılarak büyük ölçüde geliştirilebilir.

Dış Yüzey Alanını Artırın:

Kanatlı bir borunun ayarlanmasıyla, genel sıcaklık hareket oranını arttırır. Bu, belirli bir uygulama için gerekli olan tüplerin tam sayısını azaltır; bu noktada, ek olarak, cihaz boyutunu dikkate alan her şeyle azalır ve uzun zaman önce çalışmanın taahhüt masrafını azaltabilir.

Daha fazla bilgi için:

Eşanjör üreticisi

Birleşik Arap Emirlikleri'nde kabuk ve borulu ısı eşanjörleri

Suudi Arabistan'da kanatlı boru üreticisi