Web siteleri, uygulamalar ve web uygulamaları arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bir web sitesi, yalnızca tek bir alan adı altında bulunan bir dizi ilgili web sayfasıdır.

Örneğin, google.com

bir uygulama windows ve android veya ios gibi bazı platformlarda çalışan bir yazılıma atıfta bulunabilir. belirli bir amacı yerine getirmek için tasarlanmış bir program veya yazılımdır. Örneğin, whatsapp, klan çatışması

Bir web uygulaması, istemci (web tarayıcısı) veya sunucuda (web sitesinin barındırıldığı yerde) çalışan bir uygulamadır. Web uygulaması çevrimiçi bir uygulamadır. Örneğin, Facebook, twitter ve gmail.


cevap 2:

Bir web sitesi ve bir web uygulaması hakkında konuştuğumuzda çoğu insanın kafası karışır. Bu onların suçu değil, her iki terimi de o kadar çok kullanıyoruz ki ikisi arasındaki farkı açıklamak zorlaşıyor.

Laymen terimleriyle, bir web sitesi kullandığımız bilgileri toplamak ve internet üzerinden verilen hizmetlerle etkileşim kurmak için bir web uygulaması kullanıyoruz diyebiliriz. Bu kadar basit.

Fakat ikisini net bir şekilde anlayalım.

Web sitesi

Bir web sitesi, bir web tarayıcısı tarafından genellikle IP ağı olarak bilinen genel bir İnternet Protokolü veya LAN olarak bilinen özel yerel alan ağı üzerinden erişilen basit bir HTML sayfaları topluluğudur. Web sitesi, bazı statik içerik ve ses, video, resim vb. Gibi multimedya içerikler içermektedir. Bazı web sitesi örnekleri GOOGLE, FACEBOOK, YOUTUBE vb.

Web Uygulaması

Oysa bir web uygulaması veya bir web uygulaması, uzak bir sunucuda depolanan ve internet üzerinden bir tarayıcı arayüzü aracılığıyla gönderilen bir istemci-sunucu yazılımıdır. Bir web uygulaması kullanarak, internet üzerinden sunulan hizmetlerle etkileşime geçiyoruz. Bazı web uygulama örnekleri iş iletişimi amaçlı SLACK, çevrimiçi belge işleme için GOOGLE DOCS, Progressive Web App, yerel uygulamanın sınırlandırılmasını aşmak için alternatif ve en iyi çözümdür.

Yasal Uyarı: Ben @Widely'nin kurucu ortağıyım. Anında Progressive Web App denilen bir web sitesi daha hızlı, lite ve uygulama yapar.