Web tasarımı ve web geliştirme arasındaki fark nedir? Kim daha fazla kazanır, bir tasarımcı veya geliştirici?


cevap 1:

Bunu mümkün olduğunca aptalca yapmak için:

Web tasarımı, web sitesinin ön yüzü ve ortalama bir kişinin onu nasıl kullandığı ile ilgilidir. Bir web tasarımı, web sitesinin görünümünü, öğelerin yerleşimini ve içeriğin düzenlenmesini sağlar.

Web geliştirme, web sitesinin nasıl oluşturulduğu, yapısı, çerçevesi ve nasıl çalıştığıdır. Bu, fotoğraf veya video galerisi gibi özel özellikler veya hayal edebileceğiniz herhangi bir şey geliştirmeyi içerebilir. Geliştiriciler, geliştirdikleri platforma bağlı olarak farklı programlama dilleri öğrenirler. Örneğin, bir WordPress geliştiricisi html, CSS, PHP ve javascript bilebilir.

Geliştiriciler daha fazla kazanma eğilimindedir, çünkü programlama zordur ve iyi bir web geliştiricisi ağırlıklarının altın değerindedir.


cevap 2:

Basitçe söylemek gerekirse,

Bir web tasarımcısı bunu yapar - web sitesinin görünümünü tasarlar. Bu, beyin fırtınası, eskiz, tel çerçeve, prototipleme, vb. İçerebilir. Prototipleme için popüler yazılım (web sitesinin nasıl görüneceğini gösteren görüntüler oluşturmak) Photoshop, Illustrator ve Sketch'dir.

Bir web geliştiricisi tasarımları kullanarak çalışma web sitesini oluşturur. Yaygın yöntemler arasında kodlama / programlama (HTML, CSS, Javascript, vb.), CMS (örn. Wordpress) veya web sitesi oluşturucular (örn. Squarespace, Wix) bulunur.

Maaş, lokasyona, deneyime, şirkete vb. Bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir, ancak genellikle oldukça eşit ödenir.