Tahıl fermantasyonu ile yapılan votka ile patates fermantasyonu ile yapılan votka arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Votka çok nötr bir lezzet ruhudur ve kaç kez filtrelendiğine bağlı olarak fermantasyon kaynağının ne olduğunu söylemek çok zor olabilir.

Geleneksel olarak, tahıllar ve patatesler kullanılmıştır. Bugün, bazı içki fabrikaları sade beyaz şeker bile kullanıyor ... ucuz ve mayalanıyor.

Ürünlerini özellikle patates votkası olarak pazarlayan içki fabrikalarının, insanların 'geleneksel' bir votkaya sahip olmanın harika olduğunu düşündüğü bir niş pazarı yakalamak için yaptıklarından şüpheleniyorum. Bu gerçekten pazar tarafından algılanıyor. Bir üreticinin bir votkayı hala bir tencereyle damıtabilmesi (püre daha fazla lezzetini koruyabilmesi) ve minimum miktarda filtreleme kullanması mümkündür, ancak bunu yapan belirli bir şirket bilmiyorum.

Gerçekten, herhangi bir mayalanabilir şeker, tahıllar veya etanol veya etil alkol üretmek için patates gibi nişastalı yiyecekler kullanılabilir. Birçok şirket için belirleyici faktör malzemelerin maliyeti olabilir.

Kendi votkamı sıfırdan yaptım ... düşündüğünden çok daha kolay. Süreci Amazon'dan aldığım ve RW Marshall'ın “Moonshine Nasıl Ustalaşılır” adlı bir kitaptan öğrendim. Süreci iyi açıklar ve her türlü likör ve likör için onlarca tarif içerir.


cevap 2:

Peki, tat açısından ne yapıldığının bariz yanı sıra, iyi modern votka ise çok az fark edilebilir tat farkı var.

Bunun nedeni, votka üretiminin (ve bu bir görüştür) saf etanol yaratma zanaatını mükemmelleştirmek gibidir. Diğer ruhların aksine votka çok yüksek bir oranda damıtılır ... tipik olarak% 95 etanol.

Daha sonra alkol genellikle kömür filtrelerinden geçirilir ve daha sonra su eklenir ...% 40 yapmak için çok fazla su.

Votka tadının büyük bir kısmının, ABV'yi kesmek için ekledikleri sudan (ironik olarak kömür filtreleriyle geçmeleri gerekmediği) ve ilk etapta damıtmak için kullandıkları şeyden rahatsız edici derecede daha az olduğunu düşünüyorum. .