Visa, Mastercard, Discover ve Amex arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Temel olarak, bunlar şemalardır… yani, bankaların birbirine bağlanmasına yardımcı olurlar.

Kredi kartınız Mastercard / Visa / Amex / jcb / Diners / Discover / UnionPay / Rupay vb. Tarafından desteklenecektir. Aynı işlevi yerine getirirler ve önemli olan Değişim Ücreti vb.

Size açıklayayım!

Bir HDFC Kredi Kartınız var ve Reliance mağazasına gittiniz. Mağazada bazı kıyafetler satın aldınız ve tokatlamak için gittiniz. Swipe Machine, Reliance Store'un POS Makinesini kiraladığı bir ICICI Bank'sı olacaktı.

Yani, HDFC Kart ICICI Bankası'nı kaydırdığınızda, Bankaların bu bağlantılarının nasıl gerçekleştiği bu Şemalar yoluyla olur.

Bir işlem yapıldığında, bu programlar ücret alır.

Alınan İşlem ücretindeki fark, aralarındaki farktır.

Genellikle MC / Visa daha az işlem ücreti alır. Bu nedenle, bankalar bu planlara daha az işlem ücreti ödemek zorundadır ve temel olarak tüm bankalar bunları İlk Seçeneği olarak seçmektedir. Discover ayrıca MC / Visa'ya çok benziyor, sadece çok popüler değil. Discover ücret ücretleri MC / Visa'ya benzer.

Aksine Amex biraz farklıdır.

MC / Visa / Discover kart çıkarmaz, ancak Amex, kartlar çıkarır ve Schemes.Amex gibi eylemler de yüksek İşlem ücretine sahiptir :). Yani, Bankalar Amex kullanmayı tercih etmiyor. Ancak yine bazı faktörlere bağlıdır.


cevap 2:

Ana fark Amex'in yakın döngü ödeme sistemi olması, Visa ve MasterCard ise açık döngü ödeme sistemleridir. Keşif hakkında çok emin değilim.

Açık döngü ödeme sisteminde bir bankacılık aracısı vardır. Müşteriler, bankalarına ödemeyi müşterinin hesabından satıcının bankası aracılığıyla satıcının hesabına göndermelerini ister.

Yakın bir döngü ödeme sisteminde, hem satıcılar hem de müşteriler bankacılık aracısı olmadan doğrudan katılır ve etkileşime girer. Ödeme doğrudan müşterinin hesabından satıcının hesabına taşınır.

Bununla birlikte, bir müşterinin hesabını önceden finanse etmek veya bir tüccarın para çekmek için yakın bir döngü ödeme sisteminde hala açık bir döngü sistemine bağımlıdır.