cevap 1:

Biryani .. Pirincin yarı pişirildiği ve suyun boşaltıldığı bir yemektir. Kızartılmış baharatlar, sebze, nonveg, yağlar ve diğer bileşenler daha sonra pilav ile katmanlanır ve aşağıdan yukarıya doğru hafif ısı ile kapalı bir kapta buharda pişirilir. Düzgün pişirme için kabın üzerine sıcak yanan kömür parçaları olan bir kapak yerleştirilir. Daha sonra pirinç tanelerini kırmadan hafifçe karıştırılırlar.

Pilau… Bu, sebze veya kaynatılmamış çanak ile karıştırılmış bir pirinçtir, suyun pirince emilmesi, kaynatma yöntemiyle yapılır. Baharatlar, sebze veya NV, yağ, otlar kızartılır ve pişmemiş pirince eklenir. Su gerektiğinde tuz ile ilave edilir ve sadece kabın altından orta ateşle pişirilir.

Kızarmış pilav .. Burada pirinç zaten pişmiş ve ayrı tahıllar olarak hazır. İhtiyaç duyulan şeye bağlı olarak çeşitli malzemeler yağda kızartılır ve sonunda pişmiş pirinç atılır ve iyice karıştırılır ve servis edilir.

Kichidi, pongal .. Burada pişmemiş pirinç, mercimek (4: 1 oranında) ve sebze ilk önce birlikte pişirilir. Yapıldığında, kimyon biber ve köri veya kişniş yaprakları ile çıkarılır ve süslenir. Kichidi'nin sebze, pongal'in sebze yok. Bazı yerlerde kichidi'nin de eti vardır.


cevap 2:

Sebze biryani, özel baharatlarda sebzeli pilav pişirilerek hazırlanır. Baharatların aroması ve uzun taneli pirinç, sebze biryani'nin spesiyalitesidir. burada toz halindeki baharatlar tercih edilmektedir.

Pulao sadece sınırlı sebze ve baharatlarla veya sadece birkaç tam baharat ve pilav ile pişirilebilir.

Kızarmış pilavda - önce pişirilir ve daha sonra kızarmış sebzeler ve birkaç bitki eklenir. Ajino moto da kullanılır.

Khichdi pirinç ve bakliyat ile hazırlanır. Khichdi sadece pirinçle pişirilemez. ikincisi pirinç ve bakliyatlar, pirinç tanelerini tamamen pişirilmiş khichdi biçiminde tanımak zor olacak şekilde pişirilir.