Coupe, sedan, hatchback vb.Gibi çeşitli araç türleri arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Raj'ın cevabı farklılıkları sınıflandırır, ancak soruyu gerçekten anlamak için modern otomobillerin nasıl inşa edildiğini anlamak faydalıdır.

70'li yılların imalatçılarından (Chrysler öncülüğünde) artan motor / süspansiyon gibi büyük parçaların vücuttaki "sert noktalara" tutturulduğu, ancak bunlara bağlı yumuşak estetik alanların yeniden oluşturulabildiği daha modüler veya "platform" tasarımları kullanıldı. kalıplanmış. Bu, Raj'ın ilk renk kodlu resimlerinde, A sütununun (ön klips) önündeki her şeyin, bir şirketin belirli büyüklükteki modelleri için çok benzer olabileceği ve aynı zamanda C çevresindeki arka süspansiyon dilimi için de benzer olabileceği anlamına gelir, ancak şirket aradaki yolcu / kargo alanı ile oynamakta serbesttir.

Çoğunlukla aynı gövde panellerine sahip bir coupe / sedan / wagon versiyonuna sahip aynı model arabalardan, tek ortaklığın sert hat geometrisinin kendisi montaj hattını kolaylaştırmak için oldukça farklı arabalara kadar bu "platformların" geniş bir gamı ​​mümkündür. inşaat (böylece büyük parçaları bağlayan robotlar kolayca paylaşılabilir). Ancak ar-ge ve parçaların paylaşılması maliyetleri düşürdüğünden, itme her zaman altındaki bitleri mümkün olduğunca esnek hale getirmek olmuştur, böylece benzer genişliğe sahip tüm araçlar (uzunluk ve yükseklik ile metalin gerilmesi ve süspansiyonun kaldırılması meselesi) ortak bir araç kullanılarak inşa edilebilir. tabanı.

Tüm bunların özeti, günümüzde vücut şekilleri arasındaki farkların, müşteri için alan gereksinimine ve pazarlama endişelerine bağlı olarak çok daha kozmetik olmasıdır. Örneğin, marka, şekil ve modele bakılmaksızın GM veya Fiat'ın tüm orta boy arabaları genellikle görünümü / iç mekanı vb. Yerel zevklere göre özelleştiren her markadan ekiplere sahip bir platformdur.


cevap 2:

Sedan ve Hatchback EPS Market 2017, Sedan ve Hatchback EPS endüstrisinin yönetim kurulu genelinde önemli bir araştırmasının yanı sıra, kullanıcılara temel iş bitlerini verecek öznel perspektiflerin incelenmesini sunar. Amerika Birleşik Devletleri Sedan ve Hatchback EPS Market 2017 araştırma raporu, rakam zaman dilimi ortasında Sedan ve Hatchback EPS pazar geliştirme, kullanım hacmi, pazar modelleri ve Sedan ve Hatchback EPS sanayi maliyet yapıları gibi konsantre bileşenlerle işletmenin araştırma perspektifini sunuyor. 2022.

Erken Alıcılar Bu Raporda% 20 İndirim Alacaklar @ Global Sedan & Hatchback EPS Pazar Araştırma Raporu 2017

En İyi Üretici

JTEKTBoschNSKNexteerZFMobisShowaThyssenkruppMando