Vanilla JavaScript ve ES6 arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Teknik olarak konuşursak, “vanilya js” JavaScript'te bir tür kodlama tekniği / tercihi olduğu halde, ES6 bir spesifikasyon veya basit bir şekilde JavaScript'in bir versiyonu olduğu için farklılıklar sıralanamaz.

Vanilya JavaScript, bir programlama problemini çözmek için herhangi bir yardımcı kitaplık veya çerçeve kullanmak yerine temel API'leri veya yardımcı programları kullanarak kodlama stilini ifade eder. Prensip olarak, bu uygulama JavaScript sürümünden etkilenmez. Herhangi biri, herhangi bir yardımcı program kütüphanesi veya çerçevesi yardımı olmadan herhangi bir sürümde vanilya JavaScript kodunu seçebilir.

Sorunuzu perspektife daha iyi koymak için. Sorunuzu şu şekilde düşünün: “Saf stok android kullanıcı arayüzü” ve “android sürümü Oreo” arasındaki fark nedir?

“Saf stok android”, sürümüne bakılmaksızın herhangi bir android'in varsayılan UI deneyimidir, öte yandan Xiomi'nin zengin UI öğeleri ve ekstra yardımcı programlarla birlikte gelen “MIUI” gibi fantezi UI deneyimine sahip olabiliriz. Bu yüzden saf android “vanilya js” olarak düşünülebilirken, MIUI sadece görevleri kolaylaştırmak için “vanilya js” üstünde bir kütüphane veya çerçeve olarak düşünülebilir.