USMLE adım 3 ile USMLE adım 1 ve 2 arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Tıbbi çalışmalarınızı tamamladıktan sonra, ABD'de tıp uygulamak istiyorsanız, USMLEs - Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisanslama Sınavları olarak adlandırılan yeterlilik sınavlarını temizlemeniz gerekir. Toplamda dört sınav vardır - Adım 1, Adım2 CK, Adım 2 CS ve Adım 3.

USMLE 1. Adım - Bu sınav üçüncü yıldan sonra yazılır. Adım 1 sınavı tıp fakültesinin ilk üç yılında öğrenilen konulara odaklanmıştır.

USMLE Adım 2 CK - CK, Klinik Bilgi anlamına gelir. Bu sınav dördüncü yılda öğrenilen konulara dayanmaktadır.

USMLE Adım 2 CS - CS, Klinik Beceriler anlamına gelir. Bu sınav, profesyonel bir doktor, iletişim ve davranış olarak pratik becerilerinizi test eder. Bu sınav sadece ABD'de Atlanta, Chicago, Houston, Los Angeles ve Philadelphia'da bulunan beş Klinik Beceri Değerlendirme Merkezinde (CSEC) yapılabilir.

Adım 2 sınavları geçtikten sonra, Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) tarafından sertifikalandırılacak ve size bir sertifika verilecektir.

USMLE Sınavı Adım 3

Adım 3, USMLE sınav serisinin son sınavıdır ve gözetim olmadan ilaç uygulama lisansına yol açar. USMLE adım 3 sınavının temel amacı öğrencilerin tıbbi anlayış ve denetimsiz uygulama için gerekli klinik bilim bilgisini uygulamak olup olmadığını değerlendirmektir. Acil durumlarda hasta yönetimi üzerinde durulmaktadır.