Garajda (acemi ressam) epoksi, akrilik ve poliüretan zemin boyası kullanmak arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bir zeminde kullandığınız tek akrilik MMA (Metilmetakrilat) olmalıdır.

İşte MMA'daki sıska:

  • Artıları: iyi renk ve parlaklık tutma, hızlı uygulama ve servise geri dönüş. Kolonlar: bir koy inşa etmeyi son derece zorlaştıran ince malzeme, sıcak günlerde dış mekan uygulamaları için çok hızlı ayar, inanılmaz kötü kokuyor. Gerçekten, gerçekten kötü. Nem buharı iletimini iyi idare etmez. Büyük kimyasal direnç değil.

Epoksi:

  • Artıları: Workhorse ürünü. % 100 katı epoksiler, büyük koruyucular yapar, koy oluşturmak için iyidir. İyi kimyasal dayanım. Yayın yapmak için iyi. Bazı epoksiler MVT'yi işlemek için tasarlanmıştır ve bunlar oldukça iyi çalışır. Kaplamalar tebeşirlenecek ve sarı olacaktır.

Üretanlar: Birkaç farklı yaygın üretan türü vardır, bu yüzden onlara ayrı ayrı bakalım.

Üretan beton:

  • Genellikle kaplanan bir astar olarak önerilir.Pros: MVT azaltma söz konusu olduğunda altın standart. Yüksek yapı. Konserveler: rehabilitasyonda mevcut kaplamalara zayıf bağ. Son kat boyayı reddetmek için yayınlanmalıdır. Koy inşa etmek zor. Bunlar aromatik üretanlardır, bu nedenle korkunç renk ve parlaklık tutma özelliğine sahiptirler.

Nemle sertleşen üretan:

  • Tipik olarak bir son kat olarak düşünülür.Pros: Bu alifatik bir üretandır, bu nedenle mükemmel renk ve parlaklığa sahiptir. büyük kimyasal direnç (epoksilerden daha iyi) Eksileri: çok az film yapımı. Son kat kaplamayı sevmez. Atmosferik neme duyarlıdır.

Poliaspartik (özel bir tip modifiye edilmiş üretan):

  • Çok partili ve MMA aynı pazarda rekabet eder. Her ikisi de hızlı uygulamalar ve renk stabilitesi için tasarlanmıştır.Pros: mükemmel renk ve parlaklık koruması. Büyük yapı. Yayınlamak güzel. Çok hızlı uygulama ve hizmete dönüş. MMA'dan daha kalın, bu yüzden daha iyi bir yamalı ve birlikte inşa etmek çok daha kolay. Narenciye gibi kokuyor.Konlar: Büyük kimyasal direnç değil. Deneyimsiz yükleniciler için çok hızlı olabilir. MVT'yi iyi idare etmez.

Bir garaj için akılda bir estetikle başlayıp sistemi dikte ettim. Düz bir renk alırsanız, sistemi epoksi ile inşa eder ve pigmentli nemle sertleştirilmiş üretanla bitiririm. Pul, kuvars veya net bir şekilde biten bir şey varsa, son yayınınızdaki her şeyin renk kararlı olması gerektiğini unutmayın. Berrak bir nemle kürlenmiş üretan ile bitirmenizi tavsiye ederim.

Bu yardımcı olur umarım!


cevap 2:

Ürün yelpazemiz Avustralya'da ABD'den çok daha az

Ama alabileceğinizden emin olduğum bir ürün, onu Avustralya'da ‘Orica’ ‘Dulux’ şirketi tarafından ‘LuxaFloor’ olarak adlandıracağım bir üründür.

7 günlük kür süresinden sonra bir kamyonu sürdürebilirsiniz

Zemininiz çıplak beton olsa da, önce zemini asitle yıkamalı ve bir deterjan ve sıcak su ile ovarak motor yağı gibi kirleri çıkarmalısınız.

Ayrıca tüm bu nem testinden sonra çıplak beton

Nem içeriği% 10'dan fazla olmamalıdır