/ Users / MyName / ve / usr / bin / arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Birincisi, ana dizininizdir (diğer Unix'lerin çoğunda olmasa da, en azından OS X'te.) İkincisi, sistemdeki birçok veya tüm kullanıcıların çalıştırabileceği uygulamaları içeren bir dizindir.

Normalde, bir kullanıcı kendi dizininde herhangi bir şeyi değiştirme özgürlüğüne sahip olacaktır, çünkü kendi eşyalarınızı saklamak istediğiniz yerdedir ve sistemdeki diğer kullanıcılar erişemez. Öte yandan, / usr / bin dizininiz süper kullanıcı ayrıcalıkları olmadan değiştirilemez, çünkü bu sistem genelinde paylaşılan bir kaynaktır.


cevap 2:

Çoğu, muhtemelen en çok deneyimli Unix kullanıcısının şu günlerde olduğu gibi olmayan / usr “eğik çizgi kullanıcısı” telaffuz etmesine rağmen. Kullanıcının ana sayfa dizinlerinin altında bir zaman bulunabilir. Bu günlerde, evlerinin altında olma olasılıkları çok daha yüksek.

Ancak, / bin ve / usr / bin arasında bir ayrım yapılır. / usr / bin, bozuk bir sistemi onarırken tek kullanıcı modunda olmadan yapabileceğiniz daha az kritik ikili dosyaları içerecek şekilde tasarlanmıştır. Monte edilmesi gerekmeyen başka bir dosya sisteminde bulunabilirler.

/ Diğer taraftan kullanıcılar, birçok Unix benzeri işletim sistemi altında yaygın olarak / home olarak adlandırılanlar için farklı bir adlandırma kuralıdır.