Unhappy ve sad arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Üzüntü genellikle beklentiden gelir. Beklenti, şeylerin düşünme biçiminizle hizalanmasını bekleyen bir biçimdir. İsteklerinize uyum sağlama isteğinizi yerine getirme deneyimini beklemek sonuç vermez, piyangoyu bu saniyede kazanmayı beklemek gibidir ve gerçekleşmez, sonra yine de bir sonraki saniyeyi kazanmayı bekler.

Beklemekten nefret ediyoruz. Doktor odalarında beklemek, arkadaşlarını beklemek, ilişkileri beklemek, aşkı beklemek ve kabulü beklemek. Bunların hepsi piyango bileti beklemenin biçimleridir.

Bu kesin anı bekleyebildiğiniz zaman beklemek zorunda olmadığınızı göreceksiniz zaten buradasınız ve mutluluğun var olduğu ve üzüntünün olmadığı yer burası.

umulmadıklarını beklemek, aradığınız özgürlüktür.


cevap 2:

Üzüntü bir duygudur. Mutsuzluk hâkim bir akıntı veya temadır.

Hüzün bazen hiçbir sebep olmadan ortaya çıktığından, kısa bir an ya da zaman olarak üzülebiliriz. Üzüntü hissini yaşadığımızda, onun yukarı ve dışarı hareket ettiğini göreceksiniz.

Mutsuzluk kendimizden ve yaşamdan memnuniyetsizliğimizdir. Odak değişikliği mutsuzluğu değiştirebilir. Size farkı açığa çıkaracak küçük bir hikaye anlatacağım.

Çocukluğumdan sonra uzun bir süre kendimi bir kurban gibi hissettim. Yıllarca cinsel istismar ve mağduriyete katlandım, düşüncemi değiştirene kadar bu boşluğa yıllarca devam etmem büyük bir sürpriz değildi.

Bakışlarımı yumuşamaya başladığımda ve kendime karşı olumlu düşünceler ve sevgi dolu düşünceler üzerine odaklandığım sözlerimi yönettiğimde kendim ve hayatım hakkında daha iyi hissetmeye başladım. Geçmişte olan tüm kötüleri yeniden yaşamak yerine hayatımdaki iyiliğe gerçekten odaklanmaya başladığımda daha mutlu hissetmeye başladım. Odak ve zihin değişikliği kendim ve yaşam hakkında hissetmeye başladığım yolu değiştirdi.

Kendimi ne kadar iyi hissettim (Seni SEVİYORUM) hayatım o kadar iyi oldu. Daha mutlu oldum, hayatımda daha fazla şükran duymaya başladım. Ne kadar şükran duysam o kadar iyi hissettim. Sadece hayatta olduğum için minnettar olmaya başladım, beni çevreleyen güzellik, burada ve orada kuşların uçtuğu güzel ağaçlar, çiçekler ve daha fazla gülümsemeye başladım, her andan keyif aldım. Geleceğin geçmişine odaklanmak yerine olanlarla tam olarak hazır olmaya başladım. Ne kadar dikkatli olursam, en küçük şeyler için neşe hissetmem o kadar kolay oldu.

Başkalarını kabul etmek yerine, daha fazla takdir etmeye başladım.

Koçluk ve hipnoterapi ile başkalarına yardım ettiğim yerde çalışmaya başladım ve hayatımın tatmin edici hale geldiğini gördüm.

Mutluluk odağımızı kaldırıyor, düşüncelerimizi ve yargılarımızı değiştiriyor, böylece ne olduğunu kabul ediyoruz. Kendi içimizde mutluluk yaratırız. Üzüntü bir temelden ziyade bir duygudur.


cevap 3:

Size bir örnek vereyim

Bir röportaj için hazırlandığınızı ve yanınızda dizüstü bilgisayarınızın olmadığını düşünün. Bazı kodlama web siteleri (geliştiriciyseniz) veya bazı web siteleri telefonlarda kullanıcı dostu olmaz.

Demek düşündüğün şey bok adam dizüstü bilgisayarım yoksa başka şeyleri okuyabilirdim, bunları yapabilirdim bla Bla Bla… Bu üzüntü

Böylece yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldınız. Ve 2-3 gün boyunca mükemmel bir şekilde kullandınız ve daha sonra nadiren kullanmaya başladınız.

Şimdi mutsuz düşünme che olacak istediğim var ama düzgün kullanmıyorum.

Umarım bir cevabın vardır

Kişisel olarak deneyimlediğim bu, önemli olan şikayet için değil, kullanabileceğiniz kaynakları verimli bir şekilde kullanmak.

Minnettar olmak…