Lisans, lisansüstü ve lisansüstü arasındaki fark nedir? ABD ile Hindistan arasında hepsi farklı mı?


cevap 1:

Lisans, henüz diploma almamış veya bir derece kursuna devam etmiş ve ortaokullarını bitirmiş olan insanlar anlamına gelir. Lisansüstü, 3 veya 4 yıl süren mezuniyet kursunu tamamlayarak herhangi bir eğitim akışında dereceleri olan kişiler anlamına gelir. Bu süre akıştan akışa farklılık gösterir.

Lisans Mezunları için en çok kullanılan önektir.Eg Sanatlar Lisans, teknoloji lisans vb.

Lisansüstü, mezuniyet sonrası derslerini 2 yıl ile bitirmiş olanlar anlamına gelir. Mezuniyet sonrası ancak mezuniyetten sonra yapılabilir.

Master, mezunlar için en çok kullanılan önektir.Eg Master of Arts, teknoloji ustası ...


cevap 2:

10 + 2 eğitim seviyesiyle işiniz bittiğinde ve daha yüksek çalışmalara girdiğinizde (ör. 3/4 yıllık lisans derecesi), o zaman lisansüstü öğrenim gören bir lisans öğrencisisiniz. Bu 4 yılı bitirdiğinizde bir yüksek lisans derecesi alırsınız. Daha sonra, yüksek lisans (yüksek lisans) denilen yüksek öğrenim için başvurduğunuzda, yüksek lisans öğrencisi olursunuz ve yüksek lisans / yüksek lisans derecesi alırsınız. Bundan sonra, yüksek çalışmalara doktora çalışmaları denir ve bir doktora derecesi alırsınız. İleri çalışmalara doktora sonrası çalışmalar denir. Hayır onlar bizim ve Hindistan için aynı


cevap 3:
  • Lisans, herhangi bir alanda lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerdir. Mezunlar, lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerdir.

Ve evet, ABD ve HİNDİSTAN'da farklı değiller.

Umarım bu, sorularını cevaplar…..


cevap 4:

Hindistan eğitim yeterlilik adlandırma sistemi Yabancı yani ABD'den tamamen farklıdır

Burada Hindistan'da mezuniyet yapan kişi mezuniyet derecesi olarak bilinir ve bitirildikten sonra LİSANSÜSTÜ öğrencisi olarak bilinir.

Ve yüksek lisans yaptıktan sonra HE, HE DIS POST MEZUNİYET olarak adlandırılır.

ABD'de

lisans derecesine sahip bir kişi yüksek lisans veya doktora (doktora) yapmış bir kişi de yüksek lisans olarak bilinir.