Tumblr ve Instagram arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Tumblr daha çok blogger / Wordpress gibi bir blog platformudur ve Facebook gibi sosyal ağlar gelir. Metin, bağlantılar, fotoğraflar, videolar veya herhangi bir şeyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ve aşağıdaki bir sistem vardır. Şu anki serin çocuk nesli Facebook'tan uzaklaşıyor, çünkü anneleri ve babaları üzerinde değil.

Instagram, fotoğraf çekmek ve bunları cep telefonunuzda düzenlemek ve paylaşmakla ilgilidir. Buna mikro blog platformu denir çünkü yalnızca metin ve resimleri paylaşır. Ayrıca aşağıdaki bir sisteme sahiptir, sadece mobildir ve genellikle oradan diğer tüm sosyal ağlarla paylaşırsınız.


cevap 2:

Instagram, yemeğinizin resimlerini, günde 3 kez veya günlük "harika" yaşamınızın resimlerini yayınladığınız yerdir. Bazı insanlar, vücutlarına ne kadar uygun olduklarını göstererek insanları düzenli olarak güncelleme ve motive etme eğilimindedir.

Öte yandan Tumblr, nemli memelerinizi veya içeriklerinizi orada yayınlayabileceğiniz ve tweet'leri almak için tumblr tanrılarına dua edeceğiniz bloglama ile ilgili bir platformdur.

Şakalar birbirinden, biri resim göndermek için diğeri de “hislerinizi” ifade etmek içindir.