Gerçek yatak ile manyetik yatak arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Manyetik yatak, manyetik kaldırma kullanarak bir yükü destekleyen bir rulman türüdür. Manyetik rulmanlar, fiziksel teması olmayan hareketli parçaları destekler. Örneğin, dönen bir şaftı kaldırabilir ve çok düşük sürtünme ve mekanik yıpranma olmadan nispi harekete izin verebilirler. Manyetik rulmanlar, her tür rulman için en yüksek hızları destekler ve maksimum bağıl hıza sahip değildir.

Gerçek yatağı basitçe yatak olarak belirteceğiz. Örneğin, P noktasının taşınması 065º'tür; bu, saat yönünde bir doğrultuda ölçülen açıdaki derece sayısıdır, kuzey hattından P noktasında P noktası ile P noktasıyla birleştirilen çizgiye kadardır.


cevap 2:

Manyetik yatak: Dünya yüzeyinde baştan sona noktalara gitmek için manyetik pusula okumalarını kullanma. Manyetik pusula okumaları, kullanıcıya Manyetik Kutupların belirli bir zamanda kendi konumlarıyla ilişkili olduklarını gösterir ve yayın dakikalarını ve saniyelerini kullanarak bunu gösterir. Ancak bir haritadaki Kuzey ve Güney Manyetik kutupları dikey eksenlerde bulunmuyor. (zam. “axees”)

“Gerçek yatak”, yeryüzü üzerinde yer alan yerleri de tanımlayan ve “gerçek” olarak düşünülen geometrik çizgileri ifade eder, çünkü Manyetik Kutuplar gibi asla hareket etmezler ve Kuzey ve Güney Coğrafi kutupları tam olarak “noktaların” tam tersidir. küresel dünya.

Dünya dünyasındaki kutupların bu fotoğrafı söylediklerimi anlatmaya yardımcı oluyor.

Manyetik Kuzey Kutbu vs. Coğrafi Kuzey Kutbu


cevap 3:

Coğrafi kuzey kutbu (Gerçek Kuzey) dünyanın en üst merkezindedir. Manyetik Kuzey, True North'un bir tarafına uzanır. Manyetik Kuzey'in tam konumu zaman içinde hareket etme eğilimindedir ve bu haritalara yansır. Gerçek Kuzey ve Manyetik Kuzey'in yatağı arasındaki fark, dünyanın yüzeyinde bulunduğunuz yere göre değişir. Bazı durumlarda hizalar. Ayrıca bölgedeki manyetik kaya gibi yerel coğrafi anomalilerin neden olduğu Manyetik Kuzey yönünde de yerel farklılıklar olacaktır. Jeologlar, kayaların içindeki manyetik kalıpların, bir nedenden ötürü dünyanın manyetik kutuplarının, binlerce yıldan sonra ters döndüğünü ve bir kez daha kaynaklanacağımızı göstermektedir.