Tramadol ve Ultram arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Ultram tramadol ile aynıdır. Ultram, jenerik ilaç Tramadol'un marka adıdır. Tramadol, Ultram ER (Extended-Release), ConZip ve Enova RX gibi diğer marka adlarında da mevcuttur.

Ultram'ın genel versiyonu olan Tramadol, diğer seçenekler muhtemelen işe yaramadığında ağrı kesici sağlamak için reçete edilir. Şiddetli ağrı çeken hastalarda iyi olma duygusu yaratır. Bir opioid narkotik olarak sınıflandırılır, ancak opioid benzeri ve narkotik benzeri olarak da adlandırılır, çünkü diğer narkotiklerden biraz farklı bir kimyasal yapıya sahiptir.

Ultram 50mg / tramadol 50mg'nin en yaygın kullanımı, ihtiyaç duyulan ağrı için ağrı kesici olarak kullanılır. Ultram'ın hemen salım şekli, genellikle ameliyat gibi bir şeyi takiben, her dört ila altı saatte bir alınabilir.

Ultram 50mg / jenerik Tramadol 50mg, bir tablet veya kapsül olarak mevcuttur. Genişletilmiş sürümde de alınabilir. Uzatılmış salım versiyonları tek bir dozda hemen salımdan daha fazla ilaç içerir. İlaç zamanla kullanıcının vücudunda yavaş yavaş salınır.

Uzun süreli salınımlı Ultram genellikle günde bir kez alınmalıdır ve kronik ağrısı olan kişiler tarafından kullanılması amaçlanmıştır. Ultram'ın genişletilmiş sürüm sürümünü alan kişilerin asla ezilmemesi veya belirtilenden başka bir şekilde almaya çalışmamalarını anlamaları önemlidir. Belirtildiği şekilde yapılmazsa, hastalar bir kerede tehlikeli derecede güçlü bir ilaç dozu alacaktır.

Ultram'ın dozlanması, bireysel hastaya ve madde kötüye kullanımı öyküsü ve ağrılarının ciddiyeti gibi faktörlere bağlıdır. Genel olarak, orta ila şiddetli ağrı için Doktorlar, dört ila altı saatte bir 50 ila 100 mg Ultram dozu reçete eder.

Gerekirse dozajlar arttırılabilir, ancak çoğu durumda doz günde 400 mg'ı geçmemelidir. Tramadol veya Ultram'ın genişletilmiş salım versiyonu genellikle günde bir kez 100 mg'dan başlar. Bu artabilir, ancak hastalar doktora danışmadan günde 300 mg'dan fazla Tramadol almamalıdır.