Geleneksel halı temizliği ile modern halı temizliği arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bu halı endüstrisinde devam eden bir tartışmadır. Kamyona monteli sıcak su ekstraksiyonunu teşvik eden veya genellikle “buharlı temizlik” olarak adlandırılan şirketler, kuru veya düşük nemli yöntemlerin ıslak temizlik kadar derinlemesine temizlik yapmadığını iddia eder.

Geleneksel halı temizleme -

Buharlı temizlik kimyasalsız halı temizliği değildir

Bazı insanlar buhar halı temizliğini tercih ederler, çünkü sağlığını ve çevreyi etkileyen kuru temizleme kimyasalları hakkında endişeleri vardır. Teknik olarak, bir halıyı kimyasallar olmadan temizlemenin tek yolu, sadece vakumlamaktır, çünkü sade su bile kimyasal bir bileşiktir.

Modern halı temizleme - kuru halı temizleme

Ayrıca halılarınızı buharla temizlemek için bir profesyonel kiralayabilirsiniz. Genellikle daha güçlü bir makine veya bir araca bağlı bir makine kullanırlar.

Profesyonel bir halı buharlı temizleyici daha fazla güç içerdiğinden, halının içine daha fazla deterjan püskürtebilir ve daha fazla su emebilir. Profesyonel halı buharlı temizleyici kullanıyorsanız halıların kuruması daha az zaman alır.


cevap 2:

Bana göre geleneksel halı temizliği ile modern halı temizliği arasında büyük bir fark var. Geleneksel halı temizliğinde ev fikirlerini ve sağlığımızı etkilemeyen şeyleri kullandık. Bu fikirler organik olduğu ve günümüzde maksimum olduğu için tüm halı temizleyicileri toksik ürünler kullanmaktadır. Bazen toksik ürünler çeşitli sağlık hastalıklarına neden olur. Öyleyse sadece organik temizlik kullanan şirketi işe almalı.