Aletler, ekipman ve makine arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Bu eğlenceli ve meraklı bir soru. Bazı resmi tanımlarla başlayalım

araç

1a: bir görevin yerine getirilmesine yardımcı olan bir el cihazı (1): bir makine veya makine aletindeki kesme veya şekillendirme parçası (2): metal şekillendirme makinesi: MAKİNA ARACI2a: kullanılan bir şey (alet veya cihaz gibi) bir mesleği icra etmek veya bir meslek veya meslek pratiğinde gerekli

ekipman

a: bir kişiyi veya şeyi donatmaya yarayan eşya veya fiziksel kaynaklar kümesi: örneğin (1): bir işletme veya faaliyette kullanılan aletler: APPARATUSspor ekipmanı (2): bir işletme arazisi ve binaları dışındaki tüm sabit varlıklar Sirket (3): bir demiryolunun vagonu: bu tür bir ekipman

makine

mekanik gücü kullanan ya da uygulayan ve her biri belirli bir işlevi olan ve birlikte belirli bir görevi yerine getiren birkaç parçaya sahip bir aparat.

Dolayısıyla bu tanımlara dayanarak, bu kelimeler arasında bazı mantıksal ilişkiler bulabiliriz .;

  1. Tüm makineler ve aletler ekipmantırBazı aletler makineler Şekillendiren tüm makineler aletlerdir.Bazı makinelerin parçaları alettir.Bir şeyi gerçekleştirmek için kullanılan tüm el cihazları alettir.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor?

Sanırım özetlemek gerekirse ekipman ve araçlar içerir. Bu araçlardan bazıları makine olabilir. Bazı makineler alet kullanabilir.