Bugünün çocukları çocukluk ve çocukluğunuz arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Çocuk aynı. Sadece oyuncaklar daha sofistike ve pahalıdır. İki ek şey daha göze çarpıyor:

  1. Hindistan'daki orta sınıfın büyümesiyle, daha fazla çocuğun oyuncak ve giysi tasarımcısı olabilir. Ben çocukken, ailem ben Delhi ve Amritsar'da yaşıyor olsak da ana dilimiz olan Kaşmir'de konuştu. Bu yüzden okulda ve başka yerlerde üç dil, evde Keşmirce, Hintçe (anlayamadığım mevcut sürüm değil) ve Güney eyaletlerinden Hintçe konusunda yetkin olmayan arkadaşlarımla İngilizce konuşarak büyüdüm. Bugün ebeveynlerin çocuklarla İngilizce konuştuğunu görüyorum.

cevap 2:

Çocukluk günlerim altın günlerdi. Okuldan sonra çay içerdik ve tekrar oynamak için okula giderdik. Ve çok fazla kız ve erkek oynamak için çok fazla çocuğumuz vardı. Hepsi masumdu. Bu erkek ya da kızı sevmekten hiç bahsetmedik ama çamurda herhangi bir şey gibi toprağa birlikte oynardık. Terler çamurluyorduk ama hastalıkların hiçbiri bize dokunmadı. Daha önce özgürce dolaşıyorduk ama şimdi dışarıda kız göndermek oldukça riskli hale geldi.

Ama şimdi çocuklar enfeksiyondan korktuğunda oynuyorlar. Çocukların dokunulmazlığı her şey gibi azaldı. Şimdi 1. bir çocuk da diyabet hastası. Şu andaki durum bu. Çocuklara enjekte edilen ilaçların artması, güçlerini ve ömrünü azaltmıştır. Şimdi çocuklar çoğunlukla mafya bağımlısı. Hangi en kötü durumlardan biridir.