"Tehdit" ve "varoluşsal tehdit" arasındaki fark nedir? Yoksa dekorasyon için fazladan bir kelime var mı?


cevap 1:

Orijinal Soru: "Tehdit" ve "varoluşsal tehdit" arasındaki fark nedir? Yoksa dekorasyon için fazladan bir kelime var mı?

“Tehdit” belirli insanlara veya şeylere yöneliktir.

“Varoluşsal bir tehdit” herkese yöneliktir. Başka bir deyişle, bütün bir ülkenin veya tüm insanların varlığını tehdit eder. İnsanlığa olası olası tehditler arasında katil asteroitler, ölümcül salgın, III. Dünya Savaşı, büyük bir güneş patlaması vb.

Daha genel bir not olarak, yetkin bir şekilde yazılmış bir parçadaki herhangi bir kelimenin “sadece dekorasyon için orada” olduğunu varsaymak genellikle yanlış kafalıdır.


cevap 2:

Bir tehdidin gerçekleşmesi halinde yaralanacağınız bir şey olduğunu söyleyebilirim. Varoluşsal bir tehdit, tehdidin devam eden varlığı için bir tehdittir. Örneğin, bir ülkenin geleneksel bir ordusu varsa ve sizi tehdit ediyorsa, o zaman tehlikede olursunuz, ancak savaş durumunda, kaybetseniz bile muhtemelen bir şekilde hayatta kalabilirsiniz. Tehdit eden ordunun nükleer silahları varsa ve sizi ve yanınızdaki herkesi tamamen yok edebiliyorsa, bu varoluşsal bir tehdittir.

Sadece benim 0.02 $


cevap 3:

"Tehdit" ve "varoluşsal tehdit" arasındaki fark nedir? Yoksa dekorasyon için fazladan bir kelime var mı?

Tehdit, tehlikeye veya zarara neden olabilecek herhangi bir şeydir (ifade, kişi, nesne, durum vb.).

Varoluşsal bir tehdit, kelimenin tam anlamıyla bir şeyin varlığına yönelik bir tehdittir. Bu, geçmesi gerekiyorsa, temkinli insanın veya şeyin varlığının sona ermesine neden olacak bir şeydir. Bu yüzden çok daha ciddi bir risk oluşturmaktadır.