Dijital kamerada aşağıdaki kategoriler arasındaki fark nedir?


cevap 1:

1.DSLRS: Eski film kameralarının mekanizmasını bir Elektronik sensörle taklit ederler. DSLR'nin içi bu gibi görünüyor

Yani temelde ayna, sensöre çarpan ışık yolunu kaldırır ve siler. Sensör yakalanan bilgiyi işlemciye gönderir ve bu işlem hafıza kartına kaydedilecek işlenmiş verileri gönderir.

Sahnedeki daha fazla bilgiyi yakalama yeteneği, sensörün boyutuna bağlıdır. Daha büyük daha iyi.

DSLR sensörlerinin boyutu iki türdür: -

  1. Tam Kare (sensör alanı kırpma sensörünün 1,5 katıdır) Mahsul sensörü

DSLR'de yaptığınız fotoğraf türüne göre çok çeşitli lensler kullanabilirsiniz.

2. Göster ve Vur

Küçük sensörlere sahipler ve ayna mekanizmasına sahip değil, dijital obtüratörleri var. Işık doğrudan ekrana gönderen işlemciye gönderilen sensöre çarpıyor. Canlı bir video izliyorsunuz ve sevdiğiniz bir kareyi donduruyorsunuz. Birçoğunda Açıklık, deklanşör hızı veya ISO kontrolüne sahip değilsiniz.

Sensör boyutu (kırmızı)

Lens değiştirme seçeneği sunmuyorlar. kameraya takılı olana sıkışıp kaldın

 3. Aynasız (yeşil sensör)

Temel olarak gelişmiş bir nokta ve daha büyük bir sensörle çekim yapıyor ve onlara farklı lensler monte etme esnekliği sunuyor ve parametreleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu teknoloji nispeten yenidir ve şu anda kompakt oldukları ve mükemmel kalite sundukları için Giriş seviyesi DSLR pazarını öldürüyor.

4.Camcoders

Çoğunlukla videolar için optimize edilmiştir. Kameraların yakaladığı görüntüler berbat. Ancak harika videolar sunuyorlar ancak DSLR'ler bu açığı kapatıyorlar. Bazı yeni DSLR'ler, üst düzey DSLR'ler tarafından sunulan video kalitesine oldukça yakın olan 4k video özelliği sunar