Fizik ve kimyada teorik ve uygulamalı bilim arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Teorik bilim - nedenini öğretir. Bir tekniğin neden diğerinin başarısız olduğu yerde çalıştığını anlamanıza yardımcı olur. Size tüm ormanı gösterir, içeriği oluşturur ve strateji belirlemenize yardımcı olur. Kendi kendine eğitim söz konusu olduğunda, teori sizi gelecekteki eğitiminiz için bir yön belirlemeye hazırlar. Teori size başkalarının deneyimleri yoluyla öğretir.

Teorik bilgi genellikle bir kavramı daha geniş bir bütün bağlamında görerek ve bunun nedenini anlayarak daha derin bir anlayışa yol açabilir.

Pratik bilim - ticaretinizin araçları haline gelen belirli teknikleri edinmenize yardımcı olur. Gerçek günlük işlerinize çok daha yakın oturur. Sadece yaparak ve deneyerek öğrenebileceğiniz bazı şeyler vardır. Teorinin genellikle bir boşluk idealinde öğretildiği yerde, pratik yaşam gerçekliği yoluyla öğrenilir.

Örneğin: kimya ders kitabınızda tepkime çalıştığınızda, bu teori ve farklı laboratuvarları birbirleriyle karıştırarak bu reaksiyonları yapmak için kimya laboratuvarına gittiğinizde, bu pratik kimyadır.